Ważne!

Żyrardów gra z Orkiestrą!

  1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za niespełna miesiąc. Zbiórka, która tym razem dedykowana jest walce z sepsą i zakupowi sprzętu dla laboratoriów mikrobiologicznych, odbędzie się 29 stycznia. Atrakcje przygotowywane przez żyrardowski Sztab startują 21 stycznia, jak zawsze nie zabraknie muzyki i wydarzeń dla najmłodszych. Dla osób, które chciałyby się włączyć w zbiórkę ostatnia szansa – rejestracja wolontariuszy powoli dobiega końca.
  2. Finał WOŚP – walczymy z sepsą!

Gramy dla wszystkich – małych i dużych! Właśnie takie hasło przyświeca kolejnej edycji akcji Fundacji WOŚP. W tym roku fundusze zbierane są na zakup urządzeń dla laboratoriów mikrobiologicznych – urządzeń, które pozwolą walczyć z sepsą.

Sepsa jest zespołem objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W jej przebiegu w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, a nawet śmierci. Dla przeżycia chorego kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia, właśnie dlatego WOŚP chce kupić sprzęt, który pozwoli na szybkie postawienie diagnozy i wdrożenie celowanego leczenia.

Finał w Żyrardowie – co będzie się działo?

Standardowo Finał w Żyrardowie to wiele atrakcji towarzyszących zbiórce, w tym przede wszystkim koncerty, które podobnie jak w poprzednich latach odbywać się będą przez cały “finałowy” weekend (27-29 stycznia) w Centrum Kultury. Zagra w sumie kilkunastu wykonawców i nie zabraknie akcentów lokalnych – wśród ogłoszonych już artystów są WaluśKraksaKryzys, Punkt Widzenia, Żurkowski, Gorgonzolla, Pull The Wire, Spięty, Transgresja i Gutek. Kolejne ogłoszenia muzyczne w ciągu kilku najbliższych dni.

Dodatkowo planowane są aktywności dla najmłodszych, sklepik z orkiestrowymi gadżetami, antykwariat, aukcje i Światełko do Nieba, nad którego ostatecznym formatem trwają prace. Całość rozpocznie się już 21 stycznia meczem piłki nożnej, w którym drużyna Sztabu WOŚP Żyrardów zmierzy się z drużyną prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego.

Ostatnie miejsca dla wolontariuszy

Żyrardowski Sztab rokrocznie zaprasza do udziału w akcji ponad 300 wolontariuszy. W tym roku, z 320 miejsc przyznanych przez Fundację WOŚP, wolnych pozostało już tylko kilkanaście. – Wolontariuszem może być każdy, bez względu na wiek! Rejestracja odbywa się wyłącznie online, poprzez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl, a decyduje kolejność zgłoszeń – mówi Anna Rzeczkowska, szefowa żyrardowskiego Sztabu. Wszelkie instrukcje dotyczące rejestracji wolontariuszy znaleźć można na stronie Sztabu WOŚP Żyrardów na Facebooku.

Jak włączyć się w akcję?

Poza oczywistą możliwością zasilenia puszek wolontariuszy, jest też kilka innych opcji włączenia się w Finał. Już teraz wpłacić można do sztabowej eSkarbonki, czyli wirtualnej puszki. Taką puszkę może założyć także każdy, kto chce wspierać Orkiestrę – osoba prywatna, ale też firma. Procedura jest szybka, łatwa i bezpieczna.

Przedsiębiorcy w Finał mogą się też włączać, zgłaszając się do Sztabu po puszkę stacjonarną i zbierając do niej środki w siedzibie swojej firmy do dnia Finału. Kolejna opcja to aukcje – przekazanie Sztabowi przedmiotu, który będzie do zdobycia w trakcie przerw między koncertami lub w serwisie Allegro. – Ponadto zapraszamy do współpracy osoby które chciałyby się włączyć w Finał jako wolontariusze wspierający nas podczas organizacji wydarzeń, a także firmy zainteresowane sponsorowaniem posiłków czy napojów dla wolontariuszy bądź przekazaniem środków lub rzeczy potrzebnych do działania Sztabu – mówi Anna Rzeczkowska.

Informacja prasowa: Sztab WOŚP Żyrardów

Back to top button
Skip to content