KulturaŻyrardów

Żyrardów domem dla Teatru Klasyki Polskiej

17 maja Żyrardów stał się nowym domem dla Teatru Klasyki Polskiej. To pierwsze miasto, które nawiązało współpracę z Teatrem, która zakłada cykliczne spektakle i wizyty w Centrum Kultury. Obecnie w mieście pojawiają się gościnne występy różnych teatrów, jednak to właśnie Teatr Klasyki Polskiej ma dawać mieszkańcom Żyrardowa dostęp do wielkich dzieł literatury polskiej.

W piątkowy poranek w Resursie odbyło się spotkanie prezydenta Żyrardowa, Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, Dyrektora Centrum Kultury, Łukasza Kasperczyka, a także Jarosława Gajewskiego, dyrektora TKP i Dariusz Kowalskiego zastępcy dyrektora ds. artystycznych, którzy nakreślili program i kształt współpracy. 

Te rozmowy trwały od miesięcy, choć już od początku zapowiadały się owocnie.

Pierwszy raz spotkaliśmy się z tak entuzjastycznym przyjęciem. Tuż po wejściu do gabinetu, prezydent powiedział, że jest zainteresowany współpracą. Wcześniej musieliśmy wystawić przynajmniej jeden, może dwa spektakle, by samorządowcy w ogóle chcieli podejść do rozmów z nami – mówił Jarosław Gajewski, dyrektor Teatru Klasyki Polskiej.

W dynamicznie rozwijającym się Żyrardowie brakowało mi teatru systematycznie prezentującego najwybitniejsze polskie dramaty. Dziś moje marzenie się spełnia. Dzięki spektaklom Teatr Klasyki Polskiej mieszkańcy nie będą musieli wyprawiać się do pobliskich metropolii, aby korzystać z bogactwa rodzimego dziedzictwa kulturowego – podsumował Lucjan Krzysztof Chrzanowski, Prezydent Miasta Żyrardowa

Pierwsza propozycja teatru, to spektakl Żyrardów: “Bajka nie tylko o smoku” Teatr Klasyki Polskiej w reżyserii Ireneusza Iredyńskiego. Wystawiony zostanie w Centrum Kultury w dniach 2 i 3 czerwca. 

Jednak już teraz doprecyzowane są plany dotyczące organizacji festiwalu teatralnego na trzech żyrardowskich scenach – Centrum Kultury, Resursa i scena plenerowa w parku. 

Back to top button
Skip to content