Dla dzieciPuszcza Mariańska

Wspólna biesiada w Grabinie

W minioną sobotę 14 sierpnia przed strażnicą OSP Grabina odbył się rodzinny piknik. Mieszkańcy Grabiny, Bartnik i Radziwiłłowa zadbali o najmniejszy szczegół imprezy integracyjnej, a ich starania zostały nagrodzone piękną, słoneczną pogodą.

Pierwsza edycja wydarzenia miała miejsce 2 lata temu. – Postanowiliśmy w tym roku kontynuować ten pomysł i wierzę, że nasz piknik stanie się tradycją. – mówi Kazimierz Sadowski, Prezes OSP Grabina.

Na stołach czekał chleb domowego wypieku na naturalnym zakwasie, świeże owoce, pyszna lemoniada, wegetariańskie pasztety, domowej roboty smalec i ogórki, a także słodkości dla dzieci. Nie zabrakło uwielbianej przez maluchy zupy pomidorowej. Na mięsożerców czekały skwierczące na ruszcie kiełbaski i szaszłyki. – Harcerze z 15 DSH Andromeda zorganizowali uwielbiane przez maluchy malowanie buziek, przygotowaliśmy konkursu z nagrodami.

Dzięki uprzejmości Katarzyny i Piotra Wróblewskich pozyskaliśmy dmuchańce dla dzieci. Na stołach zaserwowaliśmy przygotowane przez naszych mieszkańców pyszne przysmaki. Znalazło się coś dla osób nieuwzględniających w swojej diecie mięsa – mówi Stanisław Stalmierski, współorganizator.

– To mieszkańcy dla mieszkańców przygotowali tę zabawę. Wszystko po to, aby pokazać naszą gościnność i przyjaźń. Przygotowaliśmy naturalne dania domowej roboty, a ciasta przygotowały mieszkanki, które chętnie dzielą się talentem kulinarnym – mówi Żaneta Kupita, współorganizatorka.

Rzeczywiście, plastikowa krowa wypełniona wodą była wręcz oblegana przez dzieci, które chętnie wzięły udział w konkursie dojenia.

Organizatorzy wydarzenia: Prezes OSP Kazimierz Sadowski, Stanisław Stalmierski, Żaneta Kupita, Natalia i Daniel Larsson, Elżbieta Kośmider, druhowie OSP Grabiny, mieszkańcy Grabiny oraz Stowarzyszenie „Z trzech stron”.

 

fot. Krystian Mutryn

Back to top button
Skip to content