Na sygnale!

Wjechał pod prąd na S8

51-letni kierowca ciężarówki wjechał na S-8 pod prąd. W swoim organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany dzięki reakcji innych uczestników ruchu drogowego.

14 lutego około godziny 14.00 na trasie szybkiego ruchu S8 kierowca tira jechał pod prąd. Według wstępnych ustaleń kierujący dafem 51 – letni mężczyzna wyjeżdżając z parkingu w miejscowości Żabia Wola włączył się do ruchu myląc kierunki jazdy. Kierowca chciał kontynuować dalszą podróż w kierunku Warszawy, a znalazł się na pasie ruchu przeznaczonym do jazdy w kierunku Poznania jadąc pod „prąd”. W wyniku takiej jazdy doprowadził do kolizji z samochodem osobowym oraz zmuszał innych kierowców do zmiany toru jazdy. W ten sposób mężczyzna dojechał do stacji paliw w Adamowicach, gdzie nawrócił i kontynuował jazdę w kierunku Warszawy. Dzięki reakcji innych uczestników ruchu 51-letni kierowca zjechał na parking w miejscowości Wymysłów i tam świadkowie nieodpowiedzialnej jazdy uniemożliwili dalszą podróż mężczyzny i wezwali patrol policji. Funkcjonariusze przebadali kierowcę na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że ma on blisko 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

Policjanci pod nadzorem prokuratury w Żyrardowie 51-latkowi postawili zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym za co grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Back to top button
Skip to content