Wiskitki

Wiskitki hucznie pożegnały 2021 rok

Bez wątpienia rok 2021 był bardzo ważny w dziejach Wiskitek. Zakończyły się obchody 800-lecia, za nami pierwszy rok funkcjonowania Wiskitek po odzyskaniu praw miejskich. Nic dziwnego, że pożegnanie roku 2021 musiał być huczny, a rok 2022 wiąże się z dużymi nadziejami.

Mimo niesprzyjającej pogody Plac Wolności w Wiskitkach kolejny raz wypełnił się tłumem mieszkańców Wiskitek i okolicznych miejscowości. Sylwestrową zabawę rozpoczął zespół The Star z Piotrem Tłustochowiczem – finalistą The Voice of Poland na czele. Artyści zaśpiewali takie przeboje jak „I’m still standing”, „Parostatek” czy „Zacznij do Bacha”. Muzyka na żywo w połączeniu z hitami serwowanymi przez DJ’a WJ’a porwała do zabawy i tańca. Zebranych rozgrzewał MiłyPan, którego utwory śpiewała cała publika. Na scenie pojawili się też niesamowici tancerze – Stefania Kowal – mistrzyni świata w tańcach latynoamerykańskich oraz Mirosław Nowacki. Całością sprawnie dyrygował Marek Rusinek, dziennikarz i prowadzący RMF MAXXX.

Wszystkich, bawiących się w Wiskitkach powitał Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki Rafał Mitura. Zakończył się wyjątkowy dla Wiskitek rok, w którym odzyskały prawa miejskie. Zaczyna się równie ważny. Życzę, by przyniósł wszystkim szczęście, a na dziś życzę szampańskiej zabawy do białego rana – mówił Rafał Mitura podczas noworocznych życzeń tuż przed północą. Nowy rok mieszkańcy powitali hucznie przy salwach fajerwerek i serdecznych uściskach.

Foto: Jarosław Pięcek, UMiG Wiskitki

Back to top button
Skip to content