Sport

Wielki Finał ŻTC BIKE RACE 2021

29 sierpnia odbył się Wielki Finał ŻTC BIKE RACE 2021, rywalizacja rozegrała się nad Zalewem Żyrardowskim. Było coś dla biegaczy, jak i kolarzy.

W porównaniu do ubiegłego roku, tym razem biegacze startujący na dystansie krótszym, tj. 5 km, w całości biegli po asfaltowej trasie. W biegu głównym zawodnicy zmagali się z niewielkim podbiegiem na około 4 kilometrze. Poza tym trasa była płaska.

Od początku na czoło wysforowała się grupa zawodników, która nadawała ton rywalizacji. Ostatecznie pierwszy na metę przybiegł Piotr Banasiak, za nim finiszował Konrad Łabędzki z Ducla Academy Warszawa. Trzecie miejsce na podium zajął Marcin Jancewicz. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Agnieszka Pachniewska z Płocka, wyprzedziła Katarzynę Nowakowską z Adidas Runners Warsaw. Trzecia do mety dobiegła Agnieszka Bąk z Pawko Runner Team.

Punktualnie o 12:00 rozpoczął się wyścig kolarski. Zawodnicy ścigali się na rundzie o długości 26,5 kilometra. W M20 triumfował Kacper Kistowski z MERX TEAM POLSKA, w M30 Michał Kucharski (Cyklomaniacy Łódź – Volveno Cycling Apparel), a w kategorii RED (zawodników starszych, jadących pełny dystans) wygrał Radosław Rękawek (Cross Car Tel).

Po zakończeniu zawodów odbyło się uroczyste nagrodzenie nie tylko najlepszych zawodników etapu, ale także klasyfikacji generalnej. Pełne wyniki dostępne są na stronie www.ztc.pl.

Źródło
ŻTC Bike
Back to top button
Skip to content