Dla dzieci

Wakacje w parku rozrywki

Każdy rodzic doskonale wie, że planowanie wakacji z dziećmi to nie lada wyzwanie. Codzienne spędzanie czasu w domu powoduje, że pomysły na zajęcie najmłodszych szybko się kurczą. Szczęśliwie z pomocą przychodzą właściciele parków rozrywki, w któych moc atrakcji przynajmniej na jeden dzień zajmą zarówno dzieci, jak i dorosłych. W ostatnim czasie coraz więcej miejsc przedstawia propozycje dla całych rodzin. To sprawia, że chwile spędzone poza domem stają się niezapomniane.

Park of Poland

Tego miejsca nikomu z powiatu żyrardowskiego nie trzeba przedstawiać. Największy zadaszony park wodny w Europie, Park of Poland mieści się we Wręczy i codziennie przyciąga tysiące ludzi żądnych zabaw w wodzie. Młodzież może korzystać ze strefy Jamango przyciągającej 32 zjeżdżalniami tematycznymi, rwącej rzeki i basenu z falą. Wszystko to w jednym miejscu, pod palmami i w zasięgu wzroku. Po intensywnie spędzonym czasie z dziećmi dorośli mogą odpocząć w strefie Relaxu i Saunarium. Koszt: od 59 zł / 1 os.

Sady Klemensa

Jeśli szukacie sielskiego klimatu z atrakcjami dla dzieci, to Sady Klemensa są idealnym miejscem na rodzinny weekend. W Podskarbicach Szlacheckich znajdziecie miejsce, którego celem jest szaleństwo najmłodszych i relaks rodziców. Brzmi nierealnie? Takie miejsce naprawdę istnieje! To właśnie w Sadach Klemensa znajdziecie mnóstwo naturalnych atrakcji, takich jak ogromna piaskownica, labirynt, tor przeszkód, park linowy, mini baseniki i wiele więcej. Rodzice spragnieni chwili wytchnienia mogą oddać się błogiemu lenistwu na leżaku w strefie relaksu. Przyjemne bujanie się w hamaku i zacienione miejsca pozwolą nam na naładowanie baterii do dalszej zabawy z dziećmi. Koszt: ok. 39 zł / 1 os.

 

Mandoria

To najnowsza propozycja na mapie polskich parków rozrywki. Choć znacznie oddalona od Żyrardowa (Rzgów), Mandoria przyciąga wielbicieli baśni z całej Polski. To właśnie tu całe rodziny mogą oddać się prawdziwemu szaleństwu, zajeżdżając na najdłuższym w Polsce zadaszonym roller-coasterze i wirując na zjawiskowej dwupoziomowej karuzeli. Wystrój parku przenosi nas do Nibylandii, gdzie każdy dorosły pragnie na nowo stać się dzieckiem tuż po przekroczeniu wrót Mandorii. Miejsce to stworzone jest do wspólnej zabawy dorosłych i dzieci. Koszt: 99 zł / 1 os.

 

Julinek Park

Cyrk to z pewnością jedno z miejsc, które dzieci uwielbiają. Magiczne sztuczki i możliwość fikania koziołków zawsze przypada do gustu naszym pociechom, dlatego podwarszawski Julinek to doskonała pozycja, którą należy odhaczyć na liście miejsc do odwiedzenia z dziećmi. Park rozrywki został otwarty na terenie dawnej bazy cyrkowej w Lesznie w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Na obszarze prawie 30h można skorzystać z mnóstwa atrakcji, które sprawią, że pobyt w Julinku będzie odpowiednią propozycją dla całej rodziny. To właśnie tu mieści się największy na Mazowszu park linowy, a także kraina dmuchańców, pole do mini golfa, ścianka wspinaczkowa i ekologiczny plac zabaw. Codziennie gościom towarzyszą animatorzy. W weekendy na dużej arenie odbywają się występy cyrkowców i różnych artystów. Koszt: ok. 39 zł / 1 os.

 

 

Back to top button
Skip to content