MszczonówŻyj zdrowo!

W Mszczonowie postał najbardziej ekologiczny magazyn w Polsce

Niespełna rok trwała budowa najbardziej ekologicznego magazynu w Polsce. Od teraz działa on w mszczonowskim centrum logistycznym Maersk. Magazyn farmaceutyczny „Mszczonów 2” ma powierzchnię 15 tys. m2. Dzięki wyposażeniu w rozwiązania z zakresu energii fotowoltaicznej jest on neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.

Decyzja o jego wybudowaniu zapadła w kwietniu 2020 roku. Kamień węgielny pod tę inwestycję położono w grudniu 2020 r., a przecięcie wstęgi nastąpiło już po zaledwie 10 miesiącach – w październiku 2021 r.

O tym, jak wyglądał cały proces inwestycyjny, opowiedzieli podczas uroczystego otwarcia magazynu dyrektorzy mszczonowskiego centrum logistycznego Maersk – Jakub Mach i Katarzyna Dąbrowska. Następnie do zabrania głosu dyrektor Mach zaprosił burmistrza Józefa Grzegorza Kurka. Prosząc go na scenę – ustawioną w samym środku otwieranego obiektu – gospodarz uroczystości podkreślił zasługi włodarza Mszczonowa dla powstania całej miejskiej dzielnicy przemysłowej.

Zebrani usłyszeli historię o rozległym polu kukurydzy, które jeszcze w latach 90-tych XX wieku rozciągało się pod Mszczonowem i tylko dzięki wizji burmistrza Kurka zostało przemienione w jedno z największych centrów logistycznych w Polsce.

W chwilę później nastąpiło przecięcie wstęgi. Dokonali tego wspólnie wspomniani dyrektorzy wraz z burmistrzem Kurkiem. Poświęcenia obiektu dokonał proboszcz Parafii pw. Świętego Ojca Pio ks. kanonik Sławomir Tulin. Następnie zaproszeni goście i załoga mszczonowskiego centrum logistycznego Maersk skorzystali z możliwości wykonania pamiątkowych fotografii przy firmowej ściance.

Przed bankietem dyrektor Katarzyna Dąbrowska oprowadziła wszystkich uczestników uroczystości po nowo pobudowanym obiekcie. Uczestnicy wycieczki usłyszeli, iż dewizą Maerska jest, aby produkty klientów firmy były w najlepszych rękach, a to oznacza w rękach zintegrowanego partnera łańcucha dostaw, posiadającego wiedzę, doświadczenie i certyfikaty. Magazyn farmaceutyczny „Mszczonów2” jest zgodny z: EU GDP (2013/C 343/01), GMP, ISO 9001 [QMS], ISO 13485 [Medical Devices], ISO 22000 [HACCP].

Obiekt o 15 tys. m2 powierzchni i przybliżonej pojemności 24 tys. palet ma najlepszą z możliwych lokalizacji – w centralnej Polsce, na skrzyżowaniu komunikacyjnych szlaków drogowych i kolejowych oraz zaledwie 40 km od Lotniska Chopina w Warszawie. Nowy obiekt jest zarówno wizytówką Maerska, jak też Mszczonowa. Dzięki niemu miejska dzielnica przemysłowo-logistyczna dodatkowo zyskała na znaczeniu.

Informacja prasowa

Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie

Back to top button
Skip to content