Żyrardów

Uwaga mieszkańcy zainteresowani preferencyjnym zakupem węgla

W związku z przyjęciem przez Sejm ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe prosimy mieszkańców zainteresowanych zakupem węgla w preferencyjnej cenie o złożenie w Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie ankiety o zamiarze dokonania zakupu węgla po cenach preferencyjnych.

Zgodnie z ustawą samorządy będą mogły kupić węgiel od importerów i sprzedać go mieszkańcom po preferencyjnej cenie za tonę. Gmina będzie mogła prowadzić dystrybucję węgla poprzez własne jednostki organizacyjne, wybrane spółki, np. komunalne, umowę ze składem węgla, umowę z inną gminą. Do zakupu preferencyjnego uprawnione będą te gospodarstwa, którym przysługuje dodatek węglowy.

Gmina, która zamierza kupić węgiel dla mieszkańców, musi najpierw dokonać wstępnego ustalenia liczby gospodarstw domowych zainteresowanych preferencyjnym zakupem. Stąd apel o składanie ankiet.

Ankiety przyjmowane są do dnia 4 listopada br. w siedzibie CUS przy ul. Piaskowej 21/23 Formularz ankiety dostępny jest na miejscu, można też pobrać ze strony internetowej miasta. Gmina, realizując zadanie, jest jedynie pośrednikiem w dystrybucji węgla i nie ponosi odpowiedzialności za deklarowaną jakość dostarczanego węgla.

Tekst i fot. Facebook UM Żyrardów

Back to top button
Skip to content