Sport

UKS Trójka ponownie w Finale Mistrzostw Polski

Bardzo dobre wieści napłynęły z Krakowa z Półfinałowego Turnieju Mistrzostw Polski Juniorek U17K. Od 1 do 3 kwietnia Juniorki UKS Trójka Żyrardów walczyły o awans do Finału MP U17K.

Przeciwnikiem naszej drużyny były Wisła CanPack Kraków, RMKS Rybnik, MPKK Sokołów Podlaski. Do finału awans uzyskiwały dwie najlepsze drużyny. Pierwszy mecz z Sokołowem Podlaskim wygraliśmy dość pewnie 55:47, a następnie po wyrównanym meczu pokonaliśmy gospodarza Wisłę Kraków 49:42.

z RMKS Rybnik miał być formalnością, a okazał się jednak bardzo ciężką przeprawą.

W pewnym momencie przewaga drużyny z Rybnika wynosiła aż 18 pkt. Zmieniło się wszystko w drugiej połowie meczu, gdzie sukcesywnie zaczęliśmy odrabiać straty. W końcówce meczu przewaga przeciwnika wynosiła tylko 1 pkt. jednak nie udało się go dogonić i w sumie przegraliśmy 65:62. Ta minimalna porażka pozwoliła nam jednak na pierwsze miejsce w całym turnieju i awans do upragnionego Finału Mistrzostw Polski. – Już dawno tak nie przeżywałem meczu, który zdecydował o naszym awansie do Finałów. Istny horror, ale dziewczyny wytrzymały “ciśnienie” dogoniły przeciwnika i choć minimalnie przegrały, to jednak nie dały sobie wydrzeć awansu do Finałów MP. Należało im się to bo dla mnie zawsze będą najlepsze. Teraz szykujemy się do Finałów MP, które odbędą się w dniach 20-24 kwietnia – powiedział szczęśliwy Prezes UKS Trójka Robert Janiszewski.

Wyróżnienia dla naszych zawodniczek:

najlepszy obrońca – Oliwia Sokołowska,

ALL Stars – Jarkiewicz Milena,

MVP turnieju – Karolina Ułan.

Skład UKS Trójka:

Oliwia Wojtasik, Wiktoria Wacławek, Karolina Ułan, Milena Jarkiewicz, Katarzyna Grzywna, Oliwia Sokołowska, Oliwia Stawczyk, Anna Szpyt, Zofia Glizia, Weronika Wiśniewska, Weronika Owczarek, Lena Wiśniewska, Hanna Głowacka, trener Piotr Neyder, asystent Dominika Sztąberska, fizjo – Jarosław Podgórski

Informacja prasowa UKS Trójka

Back to top button
Skip to content