Na sygnale!

Trzy miesiące aresztu za znęcanie się nad rodziną

Nawet pięć lat pozbawienia wolności grozi 27- letniemu mieszkańcowi Żyrardowa, który od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Sąd Rejonowy w Żyrardowie przychylił się do wniosku prokuratury oraz policji i wobec sprawcy zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy pozbawienia wolności.

W Nowy Rok w mieszkaniu na jednym z osiedli w Żyrardowie, funkcjonariusze komendy dokonali zatrzymali 27- letniego mężczyzny. W trakcie wykonywanych czynności śledczy ustalili, że zatrzymany od około 2 lat stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec najbliższych. 27-latek usłyszał zarzut znęcania się nad członkami rodziny. Podjęte w tej sprawie działania doprowadziły do zastosowania wobec sprawcy najostrzejszego środka – tymczasowego aresztowania.

Przypominamy, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem i stosowany jest tutaj najczęściej artykuł 207 kodeksu karnego:

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  • 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  • 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
Back to top button
Skip to content