Wiskitki

Trwa remont kościoła w Wiskitkach

Kilka lat temu w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa w Wiskitkach zniszczeniu uległ plafon w prezbiterium kościoła. Zaczął usuwać się tynk z sufitu, co w znacznym stopniu wpływało na bezpieczeństwo dla wiernych i księży odwiedzających kościół.

Przez rok proboszcz starał się o dofinansowanie na remont kościoła z różnych funduszy, jednak ostatecznie żaden z wniosków nie przeszedł, a pomocną dłoń do proboszcza wyciągnęła Gmina Wiskitki, która na remont prezbiterium przeznaczyła 300 tys. zł z budżetu.

Musieliśmy wziąć sprawy w swoje ręce, ponieważ nie było już czasu, żeby czekać, aż te pieniądze znajdą się ze środków zewnętrznych. Zwłaszcza, że ten rok dla Wiskitek jest bardzo wyjątkowy, a sam kościół pod kątem historycznym jest niezwykle cenny. Stwierdziliśmy, że musimy wspomóc parafię, choć przede wszystkim mieszkańców, którzy to właśnie w tym kościele obchodzą swoje największe uroczystości – śluby, chrzty – tłumaczył Rafał Mitura, Burmistrz Wiskitek.

Gmina skorzystała z możliwości przyznawania dotacji do renowację zabytków na terenie gminy, w czym pomocna, a wręcz niezbędna okazała się decyzja Rady Miasta i Gminy Wiskitki.

Back to top button
Skip to content