Dla dzieciWażne!

Tanecznym krokiem w “czwórce”

Międzynarodowy Dzień Tańca hucznie był obchodzony w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Reja w Żyrardowie. Spotkanie z Robertem Kochankiem rozpoczęło się od pokazów tańca. Nie zabrakło również quizu z wiedzy o tańcu i mnóstwa dobrej zabawy. Na koniec Robert Kochanek poprowadził krótkie warsztaty dla młodzieży.

Utalentowani uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 już nie raz pokazali, że potrafią rozwijać swoje pasje, w czym wspiera ich kadra pedagogiczna. W Międzynarodowy Dzień Tańca młodzież zaprezentowała różne style taneczne podczas pokazów dla całej szkoły. Nie brakowało belgijki, tańca towarzyskiego, baletu, jazzu, disco dance i skomplikowanych układów choreograficznych z akrobatyką w tle. Wszystko po to, by wspierać dziecięce pasje i motywować do aktywności fizycznej, mówi Beata Marzęda-Przybysz, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Żyrardowie.

– Aktywność fizyczna w naszej szkole jest jednym z priorytetów rozwoju. Wiemy, że po powrocie z nauczania zdalnego, młodzież należy motywować do sportu – mówi Beata Marzęda-Przybysz. – Taniec jest ogólnorozwojowy. Widzimy, że nasi uczniowie sięgają po różne style i w różnym wieku. Jestem z nich dumna. Nie tylko dlatego, że rozwijają swoją pasję, ale również dlatego, że mają odwagę wyjść przed widownię i zaprezentować swoje umiejętności – dodaje dyrektor.

Obchody Międzynarodowego Dnia Tańca nie byłyby z pewnością tak wyjątkowe, gdyby nie obecność Roberta Kochanka, który w Żyrardowie ma swoją szkołę tańca. – Taniec to nie tylko kroki, ale to ruch, ekspresja i szczęście, a jak jest ruch to są i endorfiny, które przekładają się na codzienne funkcjonowanie zarówno dorosłych jak i dzieci – mówi Robert Kochanek. – Ogromny ukłon dla dyrekcji i nauczycieli, że organizują takie wydarzenia, dają dzieciom się wykazać. Wiadomo, że szkoła jest miejscem edukacji, ale też wszechstronnego rozwoju. Świetnie, że tu dzieci mają przestrzeń do zaprezentowania swoich umiejętności i pasji. Ta otwartość jest bardzo ważna – wyjaśnia tancerz.

Robert Kochanek nie jest przypadkowym tancerzem, który pojawia się w granicach naszego miasta. To tu sięgają jego korzenie i właśnie tu się urodził. Jednocześnie dyrektor szkoły podkreśla, że choć Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzony jest raz w roku, nie oznacza to, że kadra pedagogiczna już teraz nie planuje kolejnych atrakcji dla uczniów, którzy chcą brać czynny udział w życiu szkoły.

Back to top button
Skip to content