EdukacjaPuszcza Mariańska

Tak mało, a zarazem tak dużo

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej zostali nagrodzeni w prestiżowej olimpiadzie organizowanej przez Fundację „Zwolnieni z Teorii”. Przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz Dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka „TuSięTuli” w Lindowie.

Główne cele przeprowadzonej online zbiórki to pomoc dla jedenaściorga dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka, poszerzenie wiedzy o tych domach, a przede wszystkim wywołanie uśmiechu na buziach najmłodszych, którzy potrzebują wyjątkowego wsparcia i opieki. Zbiórka została zakończona w styczniu 2021 roku. W wirtualnej skarbonce udało się zebrać 2431 złotych.

Projekt zawdzięcza sukces ośmiorgu uczniom, Gabrieli Dubieleckiej, Arkadiuszowi Dan, Kacprowi Szlaga, Klaudii Dudkiewicz, Patrykowi Panfilewiczowi, Małgorzacie Potrzebowskiej, Wiktorowi Kołaczowi i Piotrowi Świerczewskiemu. Liceum Ogólnokształcące z Puszczy Mariańskiej zajęło 19. miejsce w Rankingu Szkół Olimpiady „Zwolnienia z Teorii”. W tegorocznej edycji udział wzięło aż 277 placówek. Uczniowie zdobyli nagrodę „BRĄZOWEGO WILKA 2021”.

 

O tym wyjątkowym projekcie porozmawialiśmy z uczniami – Gabrielą Dubielecką i Kacprem Szlagą.

Agata Wagner: Skąd pomysł na poprowadzenie tej wyjątkowej akcji?

Gabriela Dubielecka: Dowiedzieliśmy się o istnieniu Fundacji „Zwolnieni z Teorii” od naszych nauczycieli. To dzięki nim zrodził się pomysł zorganizowania pomocy.

Kacper Szlaga: Nauczyliśmy się pracować w grupie. Odkryliśmy w sobie cechy, których nie byliśmy świadomi. Umiejętności, jakich się nie spodziewaliśmy posiadać.

GD: Nauczyłam się realizować różne zadania, wielu czynności naraz. Kacper rozwinął się w dziedzinie obsługi social media.

AW: Warto rozwijać zdobyte umiejętności.

GD: Planujemy kontynuować działania. Chcielibyśmy rozwinąć nasz projekt, wydobyć potencjał z kontaktów, jakie zdobyliśmy. Udało nam się stworzyć już pewną społeczność i z nowym projektem nie zaczynalibyśmy od zera. Mamy nadzieję, że zainspirujemy innych do podejmowania tego typu akcji. Mamy teraz ogromną wiedzę w kwestii organizacji takich działań i chętnie podzielimy się doświadczeniem. Niech inni czerpią wiedzę, jaką posiadamy i nie powielają naszych błędów.

KSZ: Organizowaliśmy licytacje i pojawiali się darczyńcy. Był to efekt kuli śnieżnej.

GD: Zachęcam z całego serca do organizowania akcji pomocy. Wiąże się z tym ogromna satysfakcja, budujemy siebie, doświadczamy samorozwoju. Kiedy pojawiają się przeszkody, musimy sami znaleźć sposób, aby je przeskoczyć. Nauczyliśmy się tego, że pomimo trudu, rozpoczęte działania należy skończyć. Projekt realizowany był w trakcie pandemii – momentami było ciężko. Mogliśmy jednak liczyć na wsparcie ze strony fundacji, która pomaga prowadzić projekt. Wielkie wsparcie okazali nam również nasi nauczyciele, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Dziękuję za rozmowę

 

Partnerzy zbiórki: EMKA SA, Studio Formy „Cross Gym”, Radio Fama Żyrardów, Speednet24, Pokoje Gościnne „Turysta”, Państwo Majewscy, Kids Fitness Club, LO Puszcza Mariańska, Pan Marek, Pan Ireneusz.

 

Back to top button
Skip to content