Puszcza Mariańska

Szkoła z wizją i historią

W kwietniu w LO im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej celebrowaliśmy Dzień Patrona. Jesteśmy jedną z nielicznych szkół w Polsce, która nosi imię wybitnego polskiego konstruktora lotniczego Czesława Tańskiego. Tradycyjnie w obchodach uczestniczyli zaproszeni goście oraz uczniowie i nauczyciele.

Obchody rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji o lotnictwie przedstawionej przez naszego Pana Profesora od fizyki Mateusza Staniaka. Opowiadała ona o pierwszym samolocie ponaddźwiękowym oraz o tym, że powoli świat lotnictwa chce wrócić do tego typu samolotów.

Obchody uświetniły występy naszych szkolnych talentów. Na początku Maja Borowiec zaśpiewała utwór Agnieszki Chylińskiej ,,Kiedyś do Ciebie wrócę”. Na skrzypcach i gitarze zagrały Maria Rakowska i Patrycja Młynarska.  Tę część zakończył występ tańca w wykonaniu Mistrzynię Świata uczennicy naszej szkoły Natalii Jędrzejewskiej. 

Kolejną atrakcję częścią był konkurs na sobowtóra naszego Patrona.  Zgodnie z nowoczesną technologią rozstrzygnięcie konkursu o Czesławie Tańskim, który odbyło się na platformie Moodle. Atrakcją kończącą obchody był pokaz mody w trzech stylach w wykonaniu uczennic i uczniów.  

Najpierw lata 20, które charakteryzowały się sylwetką chłopczycy, a sukienki przybrały kształt litery H i stały się luźne i wygodne w noszeniu. Następnie styl „old money”, gdzie ubiór musiał być elegancki i jednocześnie dyskretny tak aby nie zwracać na siebie uwagi. Ostatnim ze stylów był „mob wife” odznaczał się on zwierzęcymi wzorami, płaszczami z sztucznego futra. Moda ta była głównie noszona przez żony gangsterów. 

Autor Filip Sajak, Redaktor Działowy Szkolnej Agencji Informacji Dziennikarskiej SAID

Back to top button
Skip to content