RadziejowiceWażne!

Szkoła w Radziejowicach będzie miała wielofunkcyjne boisko.

W Szkole Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach rozpoczęły się prace budowlane przyszkolnego obiektu sportowego.

W zakres prac wchodzi:

– budowa boiska wielofunkcyjnego do gry w piłkę ręczną, piłkę nożną, siatkówkę, tenisa ziemnego, oraz do gry w koszykówkę o bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej
– wykonanie prostej trzytorowej bieżni (połączonej ze skocznią do skoku w dal) o długości 80 m o bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej
– budowę dwóch trybun (52 miejsc siedzących każda)
– budowę chodników pieszych
– przebudowę schodów wejściowych do sali gimnastycznej
– wykonanie odwodnienia terenu
– wykonanie nowej nawierzchni drogi dojazdowej
– wykonanie opaski żwirowej od północnej strony budynku sali gimnastycznej
– montaż piłkochwytów, oświetlenia i ogrodzenia obiektu, stojaków na rowery, ławek i koszy na śmieci

Całość zadania wykona firma „ADA-LIGHT” Sp. z o.o. z Gostynina za 1 317 000 zł. Budowa zgodnie z umową ma potrwać do końca marca 2022 roku.

W miniony czwartek nastąpiło oficjalne rozpoczęcie budowy. Pierwszą łopatę wbiła p. Wójt Gminy Radziejowice Urszula Ciężka w obecności gospodarza obiektu – dyrektora szkoły Żanety Wesołowskiej,  Dyrektora Gminnego Centrum Oświaty w Radziejowicach p. Beaty Kaliny, pracownika Urzędu Gminy p. Adama Bronisza,  przedstawicieli wykonawcy p. Daniela Przybylskiego oraz p. Pawła Liberadzkiego a także Inspektorów Budowlanych Łukasza Gadomskiego i Romana Bienasa.


Back to top button
Skip to content