Ważne!WydarzeniaŻyrardów

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia w naszym mieście odbyły się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego oraz 102. rocznicą Bitwy Warszawskiej.

Dzień Wojska Polskiego to święto nie tylko żołnierzy ale również wszystkich Polaków, narodu mogącego żyć w bezpiecznych granicach, posiadającego bezpieczną pozycję międzynarodową oraz będącego członkiem najpotężniejszego sojuszu obronnego na świcie, czyli NATO – Mówił Przemysław Kopiec Zastępca Prezydenta Miasta Żyrardowa podczas uroczystości na cmentarzu parafialnym, przy grobie Nieznanego Żołnierza.

Podczas obchodów delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem. Głos zabrał również Starosta Żyrardowski – Krzysztof Dziwisz, który podkreślił jak ważne jest propagowanie postaw patriotycznych wśród młodych pokoleń.

Po zakończeniu uroczystości na cmentarzu autokar firmy Emka S.A zabrał zebranych gości na mszę Św. w intencji Ojczyzny w kościele Matki Bożej Pocieszenia.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert patriotyczny pt. „Kochana Polska” w wykonaniu Bogdana Szymańczaka oraz Jacka Golberta, który z powodów meteorologicznych odbył się w Resursie. Po koncercie przewidziana była również część rekreacyjna – potańcówka podczas której zagrał zespół Esox. Wydarzenie przyciągnęło wyjątkowo dużą grupę mieszkańców naszego powiatu, którzy z dumą celebrowali to ważne dla nas Polaków święto.

Back to top button
Skip to content