WydarzeniaŻyrardów

Święto Lnu w Żyrardowie

W dniach 17 – 19 czerwca w Żyrardowie odbyło się Święto Lnu. Impreza powraca po dwuletniej przerwie. Swoją obecnością zaszczyciły nas gwiazdy dużego formatu, ale i te bardziej lokalne.

Organizatorem wydarzenia było Miasto Żyrardów pod patronatem prezydent miasta Lucjan Krzysztof Chrzanowski, który nie krył radości z możliwości spotkania się z mieszkańcami miasta.W ostatnim dniu święta prezydent ogłosił, że to nie ostatnia impreza tego typu i podał datę kolejnej imprezy tym razem muzyki tanecznej,która odbędzie się już 1 lipca nad Zalewem Żyrardowskim. Będzie to tradycyjne powitanie lata i…. świętowanie roku Życia Powiatu Żyrardowskiego.

Święto Lnu to nie tylko rozrywka dla mieszkańców miasta, ale też okazja do budowania więzi społecznych,promowania patriotyzmu i kontynuowania tradycji.

Wydarzenie rozpoczęła rekonstrukcja Strajku Szpularek z 1883 zakończona paradą. Następnie mieszkańcy miasta mieli okazję uczestniczyć w koncertach takich artystów jak Ania Karwan, Andre,Elena Rutkowska,zespół Brathanki czy zespół Mitra. Całość wydarzenia dopełniły wszelakie występy artystyczne. Dla dzieci zorganizowano malowanie twarzy i dmuchane atrakcje. Nie zabrakło też dobrego jedzenia z okolicznych straganów czy foodtracków.

Tekst: Aleksandra Szymańska

Back to top button
Skip to content