Ważne!

Spotkanie z Katarzyną Bondą

W sobotę 4 marca mieszkańcy Żyrardowa mieli niepowtarzalną okazje spotkania z Katarzyną Bondą, słynną polską pisarką powieści kryminalnych. Spotkanie poświęcone było najnowszej publikacji pt. „Do cna”, której akcja rozgrywa się nieprzypadkowo właśnie w Żyrardowie. Spotkanie poprowadziła Barbara Chlewicka – redaktor naczelna Radia Fama.

Spotkanie odbyło się w sali balowej żyrardowskiej Resursy, mieszkańcy oraz czytelnicy wypełnili ją aż po brzegi. Głównym tematem spotkania była książka „Do cna”, podczas rozmowy Katarzyna Bonda opowiedziała o inspiracjach, które skłoniły ją do napisania tej powieści oraz o procesie tworzenia fabuły i postaci. Spotkanie to było doskonałą okazją dla miłośników literatury kryminalnej, którzy chcieli poznać bliżej twórczość autorki oraz poznać historię i tajemnice miasta, w którym akcja książki się toczy.

To spotkanie było cudowne! Przypomina mi to dawne czasy, gdy przed pandemią również spotykałam się z taką frekwencją. Wszyscy autorzy kryminalni zawsze mi tego zazdrościli, ponieważ moi czytelnicy zawsze byli tacy wspaniali. Pandemia niestety to wyrugowała, od dłuższego czasu nie przyjmowałam już żadnych zaproszeń. Uczestniczyłam w spotkaniach przez Internet, jednak osobiście tego nie czuję. Podczas spotkania muszę zobaczyć człowieka, gdy zadaje mi pytanie, tylko tak mogę poczuć te energię. Prawda jest taka, że im więcej osób na sali tym więcej tej energii do mnie wraca. Mówiła Katarzyna Bonda.

Back to top button
Skip to content