Na sygnale!Ważne!

Śmierć na Mielczarskiego – są zarzuty i areszt

W sprawie śmiertelnego postrzelenia 20-latka w Żyrardowie dwóch mężczyzn w wieku 21 i 28 lat usłyszało zarzuty zabójstwa oraz działania wspólnie i w porozumieniu – przekazała prokuratura. Policja zatrzymała ich w jednym z hosteli w Łodzi. Sąd zadecydował o areszcie dla podejrzanych.

 

– Obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu oraz dokonania zabójstwa z zamiarem bezpośrednim – przekazała w sobotę Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku, której podlega prokuratura żyrardowska. Jak dodała, wobec obu podejrzanych, którym przedstawiono zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu oraz dokonania zabójstwa z zamiarem bezpośrednim, sąd zastosował areszt na trzy miesiące. Śmigielska-Kowalska zaznaczyła, że podczas przesłuchania podejrzani nie przyznali się do przedstawionych zarzutów.

 

– Nadal ustalane są motywy ich działania – poinformowała prokurator Śmigielska-Kowalska. Dodała też, że obaj podejrzani byli już wcześniej znani organom ścigania, m.in. w związku ze sprawami dotyczącymi narkotyków.

 

Do zabójstwa doszło w nocy ze środy na czwartek, gdy około godziny drugiej do 20-letniego mężczyzny, stojącego wraz z kobietą przy bramie do jednej z kamienic w Żyrardowie, podjechał samochód, z którego po otwarciu szyby został oddany strzał – pocisk trafił mężczyznę w szyję, powodując zgon na miejscu.

 

Zgodnie z art. 148. Kodeksu karnego, kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło
TVN Warszawa
Back to top button
Skip to content