GospodarkaWiskitki

Skatepark – inwestycja w młodzież

Podczas gdy w Żyrardowie realizowany jest z wielką pompą pumptrack, Wiskitki, bez większego rozgłosu, budują skatepark. Będzie to prawdziwa gratka dla wielbicieli jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach BMX.

Od lat mieszkańcy Żyrardowa na wszelkie sposoby próbują uzyskać w mieście profesjonalny skatepark. Odpowiedzią na ich prośby będzie już niedługo pumptrack, o którym niejednokrotnie informowaliśmy. Tymczasem, Już niebawem rozpocznie się budowa skateparku w Wiskitkach. Inwestycja zaplanowana z budżetu miasta i gminy Wiskitki wynosi ponad 460 tys. zł. To zarówno odpowiedź gminnej młodzieży jak i zaproszenie dla mieszkańców sąsiednich miejscowości.

– Mamy place zabaw dla dzieci, ale nie mieliśmy niczego, co może być z przeznaczeniem dla młodzieży. Ponieważ ciągle się rozwijamy, stwierdziliśmy, że skatepark będzie doskonałą inwestycją – mówił burmistrz miasta i gminy Wiskitki, Rafał Mitura.

Technologią budowy skateparku jest budowa przy użyciu prefabrykowanych elementów skateingowych montowanych na placu budowy przy zachowaniu monolityczności konstrukcji. Skatepark zostanie wykonany z betonu klasy C35/45 montowanego na placu budowy.

– Projekt jest w 100% realizowany z budżetu gminy, ale wierzymy, że swoją atrakcyjnością będzie opłacalny poprzez przyciąganie do Wiskitek młodego pokolenia. Zależy nam na tym, by pokazać Wiskitki jako miasto atrakcyjne na różnych płaszczyznach i mamy na to wiele pomysłów – dodaje burmistrz.

To jednak nie jedyna inwestycja dedykowana dla młodzieży, która realizowana jest w gminie Wiskitki. Obecnie trwa budowa placu zabaw w Wiskitkach i Starym Drzewiczu, boiska wielofunkcyjnego w Jesionce, rozbudowa placu zabaw w Franciszkowie. Zakończono także budowę siłowni plenerowych w Jesionce, Działkach. Również w Działkach wybudowano nowy plac zabaw.

Back to top button
Skip to content