Radziejowice

Radziejowice Dzień Dziecka mają na okrągło

Po hucznych obchodach Dnia Dziecka w „Powozowni” mieszkańcy gminy Radziejowice nie przestali świętować. 3 czerwca Dzień Dziecka zorganizowano w Szkole Podstawowej w Kuklówce Radziejowickiej. Dzień później dzieci zebrały się na placu soleckim w Adamowie Wsi.

Początek czerwca obfituje w wydarzenia plenerowe dla najmłodszych w Gminie Radziejowice. Po bardzo intensywnym i bogatym w atrakcje Dniu Dziecka w GCI „Powozownia”, mieszkańcy mniejszych miejscowości postanowili celebrować święto milusińskich na swoich podwórkach. 3 czerwca Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej przy udziale Rady Rodziców zaproponowała wspaniałą zabawę w godzinach zajęć szkolnych dla wszystkich uczniów. Dzięki temu byliśmy świadkami tańców na boisku, warsztatów malarstwa w plenerze, kultowej już gry – układanie wieży ze skrzynek, malowania twarzy, zabaw na dmuchańcach. Na spragnionych czekało ognisko z kiełbaskami, soki, woda i słodkie pyszności ufundowane przez rodziców. W szkole przygotowano m.in. fotobudkę i warsztaty z robienia bransoletek z koralików. – Niestety takie świętowanie nie było możliwe przez ostatnie 2 lata, dlatego teraz po zakończeniu pandemii, możemy wrócić do świętowania Dnia Dziecka w naszej szkole – mówiła Sylwia Król, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej.

4 czerwca na placu sołeckim w Adamowie Wsi również celebrowano Dzień Dziecka. Tu mieszkańcy chętnie uczestniczą w lokalnych imprezach, w organizowaniu których niezawodni są sołtys Grzegorz Wiciński i Koło Gospodyń Wiejskich. Tym razem asystowali im harcerze, którzy zorganizowali czas najmłodszym, animując ich harcerskimi zabawami. Dzięki temu dzieci mogły trenować skoki z kijem przez rzekę, spacer po linie, skakanie na skakance, przeciąganie liny i układanie wieży z kart. Na wszystkich czekało ognisko i konkursy przygotowane przez organizatorów. A o pyszną strawę jak zawsze zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Adamowie Wsi.

Back to top button
Skip to content