Ważne!

Puszcza Mariańska solidarna z powiatem

300 tys. zł przekazała gmina Puszcza Mariańska na rewitalizację przez termomodernizację Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego. Pieniądze zasilą budżet I etapu modernizacji więźby dachowej budynku A i B. To kolejna gmina, która dokłada swoją cegiełkę do remontu żyrardowskiego szpitala.

7 września 2022 roku w Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego podpisano umowę o przekazanie 300 tys. zł przez gminę Puszcza Mariańska na termomodernizację budynków szpitala. Pieniądze te zasilą budżet I etapu modernizacji więźby dachowej budynku A i B.

  • Te środki, które dziś przekazujemy są wyrazem pewnej solidarności mieszkańców Puszczy Mariańskiej z placówką Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego. Wiemy, że te pieniądze przysłużą się do ratowania zdrowia mieszkańców naszej gminy – podkreślił Michał Staniak, wójt Gminy Puszczy Mariańskiej.

Pieniądze z Puszczy Mariańskiej to kolejna pula środków płynąca z budżetów samorządowych. Już wcześniej remont szpitala wsparł Żyrardów i Wiskitki w kwocie po 700 tys. zł.

  • Bardzo nas cieszy, że Puszcza Mariańska zdecydowała się na wsparcie szpitala. Bez takiego wsparcia ze strony gmin ciężko byłoby zmodernizować ten obiekt – mówił starosta powiatu żyrardowskiego, Krzysztof Dziwisz.

Poza wymianą dachu modernizacji podlega wymiana okien i ocieplenie budynku.  Spotkanie zarządu powiatu z wójtem Puszczy Mariańskiej i prezesem, Marcinem Plutą było doskonałą okazją do przedstawienia nowego dyrektora ds. medycznych Szymona Jagodzińskiego, który od 1 września objął funkcję dyrektora, a już wcześniej został kierownikiem izby przyjęć i ordynatorem oddziału wewnętrznego.P

Back to top button
Skip to content