EdukacjaFotoreportaż

„Puk, puk – to ja, mały uczeń, pierwszaczek”

„Puk, puk – to ja, mały uczeń, pierwszaczek”

„Puk, puk – to ja, mały uczeń, pierwszaczek” – tekstem tej piosenki pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Reja w Żyrardowie rozpoczęli oficjalnie swoją przygodę z edukacją. Barwny występ artystyczny był preludium do pasowania na ucznia 78 pierwszoklasistów, którzy od września zajęli szkolne ławki.

25 października w „Czwórce” odbyło się uroczyste pasowanie na pierwszoklasistę 78 dzieci oficjalnie stało się uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Reja. Z tej okazji najmłodsi przygotowali program artystyczny o tematyce patriotycznej i szkolnej. Tradycyjną formułkę: „Pasuję Cię na ucznia” wypowiedzianą przez dyrektor Beatę Marzędę-Przybysz usłyszeli podopieczni Anny Kowalskiej (1a), Katarzyny Piekarzewskiej (1B) i Katarzyny Więcek (1C).

Przygotowania do tej barwnej uroczystości trwały od pierwszych dni szkoły. Dzieci dumnie śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Na uwagę zasługuje również dekoracja, w która najmłodsi uczniowie włożyli mnóstwo serca. Scenografię do uroczystości stanowiły drzewa. Jedno drzewo odpowiadało jednej klasie. Koronę drzew zdobiły autoportrety uczniów.

– Cieszę się, że dziś witamy kolejne pokolenie naszych uczniów, zwłaszcza w tak zacnym gronie – mówiła Beata Marzeda-Przybysz, witając zaproszonych gości. W uroczystości poza rodzicami pierwszoklasistów uczestniczyli również przyjaciele szkoły: prezydent Żyrardowa, Lucjan Krzysztof Chrzanowski (absolwent szkoły); starosta powiatu żyrardowskiego Krzysztof Dziwisz; wiceprzewodniczący Rady Miasta Żyrardowa, Arkadiusz Sowa; przewodnicząca Komisji Oświaty w Radzie Miasta Żyrardowa, Żaneta Wesołowska i Krzysztof Rdest, który od lat czynnie uczestniczy w życiu szkoły jako jej dumny absolwent. W szkole zawitał też Jacek Ozdoba, wiceminister Klimatu i Środowiska i poseł PiS.

 

Pełna fotorelacja:

Back to top button
Skip to content