Sport

Puchar Świata Federacji XPC Powerlifting World Cup 2021

Między 18 a 21 listopada w Siedlcach odbywały się zawody XPC Powerlifting World Cup 2021, w których startowało dwóch zawodników z Żyrardowa. Artur Niewczas zajął 1 miejsce w kategorii OPEN do 90 kg, podnosząc 180 kg. Artur Redestowicz zajął 2 miejsce w kategorii do 110 kg i 3 miejsce w kategorii OPEN podnosząc 320 kg.

W Pucharze Świata Federacji XCP Powerlifting World Cup 2021 udział brali m.in. zawodnicy z Czech, Słowacji i Bułgarii. Międzynarodowa konkurencja to tym większe wyróżnienie dla żyrardowskich zawodników.

Sportem zajmuję się od 17 lat, od 6 lat zawodowo. Przez ostatnie 4 lata byłem trójboistą. Niestety z trójboju wyeliminowała mnie kontuzja pleców. Przerzuciłem się na wyciskanie. Jestem 8 miesięcy po operacji. Te zawody były dla mnie bardzo emocjonalnym powrotem, z czego oczywiście jestem bardzo zadowolony – tłumaczy Artur Niewczas. – Ta dyscyplina nie jest za bardzo popularna, a przez nasze starty w zawodach chcemy zachęcić młodzież, tak jak kiedyś nas zachęcono.

Nie spodziewałem się takiego osiągnięcia. Miałem długą przerwę związaną z kontuzjami. Dzięki rehabilitacji, masażom i fizjoterapii wróciłem do sportu. Co bardzo mnie cieszy – mówi Artur Redestowicz. – W przyszłym roku planuję startować w Mistrzostwach Polski.

W najbliższym czasie Artur Niewczas i Artur Redestowicz będą przygotowywać się do startu w kolejnym sezonie sportowym, który rozpocznie się wiosną 2022 roku. Jednak to nie jedyny cen zawodników. Przede wszystkim ich założeniem jest propagowanie bench press i powerliftingu jako sportu niedocenianego wśród młodego pokolenia.

Jednocześnie zawodnicy dziękują za wsparcie: Lilianie Redestowicz, Marcinowi Bulińskiemu, Edwardowi Chomanowskiemu, Jakubowi Sobierajowi,M onice Rembeckiej, Łukaszowi Kubatowi, Trenerowi Konradowi Blewązce, Ceramice Benia i fizjo-plus.

Back to top button
Skip to content