Dla dzieciWażne!

Przedszkole pełne bajki

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To właśnie w tym dniu przedszkola zostały zdominowane przez księżniczki, wróżki i czarownice, a także rycerzy, superbohaterów i całą masę zwierząt. W Miejskim Przedszkolu nr 6 im. Krasnala Hałabały w Żyrardowie dzieci zostały zaproszone również na spektakl „Kaczka Dziwaczka” przygotowanej przez pracownice przedszkola.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada. Tego dnia głównie przedszkolaki przebierają się za swoje ulubione postacie z bajek. Głównie, bo w Miejskim Przedszkolu nr 6 w Żyrardowie do obchodów włączyły się również pracownice przedszkola.

Od progu dzieci witały: Myszka Miki, Minnie i Kubuś Puchatek, którzy zapraszali dzieci do przedszkola. Jednak to niecodzienne powitanie było tylko początkiem przygotowanych atrakcji. Jeszcze przed porą obiadową, dzieci zostały zaproszone na wyjątkowe przedstawienie przygotowane przez pracownice przedszkola. W tym roku zaprezentowano spektakl: „Kaczka dziwaczka” Jana Brzechwy. Żartobliwe podejście do bajki i moc radosnych pląsów w wykonaniu nauczycielek została nagrodzona gromkimi brawami i salwami śmiechu. – Zdecydowaliśmy, że wszyscy pracownicy się przebiorą i wspólnie będziemy witać dzieci – mówi Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 6 w Żyrardowie, Beata Szkup. – Cieszę się, że pracownicy zareagowali dużym entuzjazmem na pomysł przedstawienia. Prawdą jest, że to oni wyszli z inicjatywą tego spektaklu. To zresztą tradycja w naszym przedszkolu, bo od wielu lat pedagodzy i rodzice przygotowują programy artystyczne dla dzieciaków. Niestety w zeszłym roku pandemia pokrzyżowała nam plany. Tym bardziej cieszę się, że w tym roku mogliśmy do naszych tradycji wrócić.

Dziecięca radość i przeniesienie się do świata bajek było miłą odskocznią od przedszkolnej codzienności. Najmłodsi w bajkowych strojach tańczyli z nauczycielkami, wirując w tysiącach barw i cudnie szeleszcząc wymyślnymi kreacjami. A w ramach pysznej przekąski ponoć z magicznego kociołka wyleciały uwielbiane przez dzieciaki słodkości w kształcie misia.

Back to top button
Skip to content