EdukacjaRadziejowice

Przebudowa szkoły w Kuklówce

W tej szkole nie ma stołówki ani świetlicy. Sala gimnastyczna nie jest tą, w której można kształcić przyszłych olimpijczyków, a winda dla niepełnosprawnych do niedawna była jedynie marzeniem. Okazuje się jednak, że wiele lat starań dyrektorów sprawiły, że dziś w Szkole Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej prowadzona jest rozbudowa szkoły, która umożliwi młodzieży szkolnej edukację w nowej przestrzeni.

Od lat dyrektorzy Szkoły Podstawowej im. J. Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej starają się, by mury szkoły były przyjazne dla uczniów. Nie brakuje tu zdjęć, ale też malowideł ściennych, które w czynie społecznym wykonują mieszkanki Gminy Radziejowice. Jednak barwne ściany nie rozwiązują problemu braku przestrzeni niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania szkoły.

Dziś uczniowie nie mają miejsca, gdzie przy stolikach mogą zjeść ciepły posiłek. Brakuje tu nie tylko stołówki, ale też świetlicy. Nie ma też wystarczającej liczby sal lekcyjnych, odpowiedniego gabinetu pielęgniarskiego czy sal do terapii. Trudno mówić o przystosowaniu szkoły dla niepełnosprawnych.

Rozbudowa szkoły to inwestycja, na którą nasza społeczność czekała od wielu lat. W 2021 roku Rada Gminy podjęła decyzję o rozbudowie, a prace zaczęły się już w lutym. Bardzo się cieszyliśmy, bo inwestycja od początku ruszyła z kopyta. Niestety obecnie mamy chwilę stagnacji, która wynika z trudnością w dostępie do materiałów budowlanych. Czekamy na stropy– mówiła Sylwia Król, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej.

W Szkole Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej zostaną dobudowane 3 sale lekcyjne i zaplecze szatniowo-sanitarne. W ramach tej inwestycji wykonawca przeprowadzi rozbiórkę istniejących budynków gospodarczych, wybuduje nowe przyłącze elektroenergetyczne, parking oraz chodniki. Przed wejściem do szkoły zostanie wybudowany podjazd dla osób niepełnosprawnych, a w nowo wybudowanej części budynku szkoły zostanie zamontowana winda umożliwiająca osobom z niepełnosprawnością ruchową dostęp do pierwszego piętra budynku. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszą połowę 2022 roku, a jej koszt zgodnie z umową wyniesie 1 730 000 zł.

W planach jest również dalsza rozbudowa, która zagwarantuje uczniom możliwość korzystania z nowej Sali gimnastycznej.

 

Back to top button
Skip to content