Żyrardów

Prezentujemy nowe usługi społeczne – teleopieka

W związku z planowanym rozpoczęciem świadczenia usług społecznych dla mieszkańców Żyrardowa, Centrum Usług Społecznych przygotowało cykl informacji prezentujących konkretne nowe rozwiązania, z których mieszkańcy będą mogli korzystać od nowego roku. Dziś prezentujemy usługę teleopieki.

Dla kogo?

Usługa teleopieki przeznaczona jest dla osób niesamodzielnych, z niepełnosprawnością, zamieszkujących samotnie, osób powyżej 60 roku życia.

Na czym polega usługa?

Osoba korzystająca z usługi zostanie wyposażona w specjalną opaskę monitorującą stan zdrowia. Dzięki opasce w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia będzie można specjalnym przyciskiem połączyć się z centrum ratunkowym i uzyskać natychmiastową pomoc. Opaska wyposażona jest również w detektor upadku co oznacza, że w przypadku utraty przytomności centrum ratunkowe od razu otrzyma o tym informację i będzie mogło wysłać pomoc. Dzięki tej usłudze osoby starsze, samotne i niepełnosprawne będą mogły czuć się bezpieczniej.

Teleopieka jest jedną z wielu usług, które znalazły się w zróżnicowanej i dostosowanej do potrzeb mieszkańców ofercie Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie. Wyjście do mieszkańców z tak bogatą ofertą bezpłatnych usług możliwe jest dzięki pozyskanemu przez Miasto Żyrardów dofinansowaniu w kwocie 3 125 000 zł na realizację projektu pn. Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie.

Wykaz wszystkich usług społecznych oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.cus-zyrardow.pl lub na miejscu, w siedzibie CUS.

Aby przyśpieszyć proces naboru wniosków, który ruszy już niebawem, Centrum Usług Społecznych zwraca się do mieszkańców z prośbą o zgłaszanie zainteresowania skorzystaniem z usług przewidzianych w Programie.

Czekamy na Państwa zgłoszenia pod nr tel.: 46 855 31 26 w. 12, kom. 519 441 704, mailem na adres uslugispoleczne@cus-zyrardow.pl, bądź osobiście w siedzibie CUS przy ul. Armii Krajowej 3, w godz. 8.00 – 16.00.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i zgłaszania zainteresowania!

Projekt pn. Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Działanie 2.8 Rozwój Usług Społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.

Informacja prasowa UM w Żyrardowie

Back to top button
Skip to content