GospodarkaWażne!

Prawie 15 mln zł dla powiatu żyrardowskiego

30 maja wiceminister Aktywów Państwowych Maciej Małecki przekazał na ręce prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego symboliczny czek opiewający na kwotę 26,4 milionów złotych. Ta największa jednorazowa dotacja, którą do tej pory Miasto otrzymało, zostanie przeznaczona na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3, modernizację ul. Witosa (od ul. Ogińskiego do ul. Chłodnej) i ul. Wrzosowej, a przebudowę ul. Szarych Szeregów (od ul. Wittenberga do ul. Słonecznej), ul. Słonecznej (od ul. Szarych Szeregów do ul. Struga), nieutwardzonego odc. Szarych Szeregów, ul. Armii Krajowej.30 maja Maciej Małecki ponownie wsparł żyrardowską oświatę w ramach Rządowego Programu Polski Ład. Promesa dotyczy rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3, na co przeznaczono 11,9 mln zł. „Mała trójka” na ulicy Parkingowej zostanie zlikwidowana, tak że wszyscy uczniowie będą mogli cieszyć się nowoczesnym obiektem. Ponadto z Rządowego Funduszu Polski Ład, Programu Inwestycji Strategicznych przeznaczono 5 mln na przebudowę dróg gminnych i 9,5 mln na zwiększenie dostępności komunikacyjnej i bezpieczeństwa drogowego mieszkańców Żyrardowa poprzez modernizację sieci dróg

– Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki Programu Rządowego Inwestycji Polski Ład. W całej Polsce rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera samorządy, a ja mam wielką przyjemność, wielki zaszczyt, że mogłem przyjechać na ziemię żyrardowską z bardzo dobrymi wiadomościami. Na konto miasta Żyrardów wpłynie 26 400 000 zł rządowej dotacji. Te pieniądze posłużą na rozbudowę szkoły i sieci dróg. Dzieciaki będą mogły uczyć się w jednym miejscu – powiedział minister Maciej Małecki.

– „Jest to szansa na dużą poprawę jakości życia naszych mieszkańców. Pamiętam ostatnie spotkanie z Radą Rodziców, kiedy zapoznałem się z dość trudnymi warunkami, w których uczy się młodzież. Wówczas wprowadziliśmy koncepcję rozbudowy tej szkoły, lecz cała inżynieria finansowa wielokrotnie spędzała mi sen z powiek. Dzisiaj mam tę dobrą informację, że otrzymaliśmy dotacje w wysokości 12 mln złotych na spełnienie tego marzenia. W sumie cała dotacja z Polskiego Ładu wynosi 26,4 mln zł – skomentował prezydent Żyrardowa, Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

Szkoła Podstawowa nr 3 jest drugą szkołą, która zyskała dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu. Pierwsza dotacja została uruchomiona 27 października, kiedy minister Maciej Małecki odwiedził Szkołę Podstawową nr 2 w Żyrardowie w ramach projektu „Rewaloryzacja XIX – wiecznego budynku dawnej szkoły fabrycznej w Żyrardowie”. Przekazał wówczas na remont szkoły 5 mln złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Back to top button
Skip to content