FotoreportażWażne!

Pożegnanie Lata i Rapowe Legendy w Żyrardowie!

Piękna pogoda i sobotnie popołudnie w Żyrardowie obfite było w wydarzeniach zorganizowanych przez Miasto Żyrardów z okazji końca wakacji i rozpoczętego roku szkolnego.

3 września o godz 18:00 na terenie obiektu sportowo-rekreacyjnego AQUA Żyrardów zakończył się 4. Żyrardowski Rajd Rowerowy, nie był to jednak koniec przewidzianych na ten dzień atrakcji. Dla uczestników rajdu został przygotowany grill oraz animacje dla dzieci, które poprowadziło stowarzyszenie Sport Life pod przewodnictwem Michała Ochnickiego. Odbył się m.inFestiwal baniek mydlanych, walki sumo, zawody w przeciąganiu liny, zajęcia na szczudłach oraz gra miejska o zabytkach i historii Żyrardowa. Następnie nadszedł czas na blok występów koncertowych. Jako pierwszy na scenie zawitał zespół DJ SI US PLAU. Występ trwał około godziny i swoimi autorskimi remiksami rozgrzał zebraną publiczność. Jako drugi wystąpił długo wyczekiwany przez młodzież Tribbs czyli wschodząca gwiazda. Na żyrardowskiej scenie o godz. 20:00 Tribbs został zapowiedziany przez Prezydenta Miasta Żyrardów – Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego oraz jego zastępcę Adama Lemiesza, którzy życzyli wszystkim zebranym dobrej zabawy.

Artysta ten mimo swojego młodego wieku osiągnął w swojej karierę muzycznej mnóstwo sukcesów. Współpracował przy produkcjach utworów dla m.in Ewy Farnej, Roksany Węgiel, Smolastego czy Viki Gabor. Jego największym osiągnięciem do tej pory było stworzenie we współpracy z Pedro i Francisem tracku muzycznego do utworu Smolastego – Duże Oczy, który uzyskał już prawie 90 mln odtworzeń w serwisie youtube. Kolejnym sukcesem na dużą skalę był cover utworu „Bal wszystkich świętych” Budki Suflera, do tej pory przesłuchany został ponad 23 mln razy. Dzięki Tribbsowi „Bal wszystkich świętych” otrzymał drugie życie i stał się młodzieżowym hitem roku 2022. Do tej pory cover często usłyszeć możemy w przeróżnych rozgłośniach radiowych.

Trzecim artystą, który zawitał do Żyrardowa był O.S.T.R – Legenda polskiego Hip-Hopu i Rapu. Artysta zaczynał swoją przygodę z muzyką już od 12. roku życia, następnie w wieku 14 lat wraz z przyjaciółmi założył grupę muzyczną „BDC” (Brigade De Combat), która w 1998 dała swój pierwszy koncert w łódzkim klubie. Zespół wydał także epkę pt. Katharsis, po czym niedługo później zespół się rozpadł. O.S.T.R popularny stał się w 2001r po premierze jego pierwszego albumu „Masz to jak w banku” nagranego w legendarnej wytwórni muzycznej Asfalt Records. Płyta sprzedała się w nakładzie 2500 sztuk, a najpopularniejszy okazał się utwór „A.B.C”. Artysta przewija się również w wielu popularnych albumach innych wykonawców. Zagościł m.in w albumie „Nowy Kolor” Otsochodzi, „FEAT.” Magiery, „Chudy chłopak” Kalliego i Magiery oraz Męskie Granie 2016, 2015. Jako ostatni wystąpił DJ MAVE zdobywca tytułu Mistrza Polski DJ’ów.

Wydarzenie niewątpliwie zachęciło młode pokolenie do wyjścia z domu i skorzystania z przygotowanych przez miasto atrakcji, a to nie koniec tego rodzaju rozrywki, ponieważ już 23 września w Żyrardowie odbędzie się kolejna edycja HIP-HOP Jam na której wystąpi kolejna rapowa legenda jaką jest Paluch

.   

Back to top button
Skip to content