Sport

Powrót Gosi Rdest do Burgundii

Po miesięcznej przerwie powróci rywalizacja w Alpine Elf Europa Cup. Druga runda sezonu 2022 w pucharze Alpine odbędzie się na francuskim torze Magny Cours, gdzie rok temu Gosia Rdest stanęła po raz pierwszy na podium w tym cyklu.

Circuit de Nevers Magny-Cours to jeden z najlepiej znanych torów we Francji. Obiekt położony w malowniczej Burgundii zasłynął przede wszystkim ze względu na wyścig Formuły 1 organizowany tutaj do 2008 roku. W ostatnich latach stało się to centrum krajowego przemysłu motorsportowego. Swoje siedziby ma tutaj dwóch największych francuskich producentów samochodów wyścigowych – Oreca oraz Ligier.

Ubiegłoroczna runda w Magny Cours była najlepszą w dotychczasowej karierze Gosi Rdest
w Alpine Elf Europa Cup. Żyrardowianka stanęła na podium pierwszego wyścigu po raz pierwszy w ciągu dwóch lat rywalizacji za kierownicą Alpine A110 Cup. Pierwsza runda tegorocznego sezonu ze względu na problemy techniczne najszybszej Polsce w wyścigach samochodowych udało się wywalczyć ósme i dziewiąte miejsce. Przed rundą w Magny Cours oczekiwania są zdecydowanie większe. Wyścigowy weekend dla Gosi Rdest rozpocznie się już w czwartek. Wyścigi będą w piątek i sobotę.

GR: „Tor Magny Cours przypadł mi do gustu już w 2020 roku, kiedy pojechałam tam po raz pierwszy, ale w minionym sezonie poszło mi lepiej niż bym tego oczekiwała. Udowodniłam sobie, ale i innym, że jestem w stanie być w czołówce, że mogę walczyć o czołowe pozycje, co zdecydowanie pomogło mi w kolejnych rundach. Teraz jestem bardzo podbudowana tym, że moi koledzy zespołowi wygrali oba wyścigi w Nogaro, więc skoro im się udało, to czemu mi nie? Mam nadzieję, że wszelakie problemy jakie miałam z autem zostały wyeliminowane i w Magny Cours ponownie stanę na podium.”