EdukacjaWażne!

Powitanie jesieni w “Czwórce”

23 września w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się Powitanie Jesieni – sportowe wydarzenie, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia nie tylko wśród uczniów, ale również wśród sąsiadów szkoły. Tego dnia uczniowie zmagali się w turnieju w siatkówce, a zwolennicy ćwiczeń na powietrzu korzystali z nowo otwartej siłowni plenerowej.

Choć powiew jesieni najczęściej kojarzy nam się z pierwszym chłodem, uczniowie i nauczyciele, na czele z dyrektor Beatą Marzęda-Przybysz są niezrażeni, a jesień ma być impulsem do wzmożonej aktywności fizycznej. Gdy kolorowe liście lecą z drzew, w „Czwórce” startują zajęcia na świeżym powietrzu.

 To moja trzecia inicjatywa lokalna. Dwie wcześniejsze udało mi się zrealizować w najbliższym otoczeniu, w obrębie miejsca zamieszkania, czyli plac zabaw i oświetlenie. Tym razem złożyłam projekt siłowni plenerowej na terenie Szkoły Podstawowe nr 4. Warto pamiętać, że każdy mieszkaniec ma prawo złożyć taki projekt, a na inicjatywę lokalną Prezydent Żyrardowa przeznacza 25 tys. zł plus wkład własny. Warunkiem takich inicjatyw lokalnych jest to, że to mają być ogólnodostępne. Mamy jednak ten komfort, że siłownia jest na terenie ogrodzonym, mamy monitoring także wszystkie zabezpieczenia są na plus– mówiła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4, Beata Marzęda–Przybysz.

 Poza siłownią plenerową przy szkole udało się wymienić chodnik, dzięki wsparciu z budżetu Miasta Żyrardowa.

W związku z wkładem w modernizację szkoły, na Powitaniu Jesieni nie mogło zabraknąć Prezydenta Żyrardowa, Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego.

Cieszę się, że tutaj powstała taka inicjatywa. Gratuluję Pani Dyrektor i zachęcam do korzystania z ćwiczeń siłowych na wolnym powietrzu. Nie ma nic lepszego na podreperowanie własnego zdrowia jak ruch. Serdecznie namawiam do korzystania z tych urządzeń, a pewnie nieraz może się tutaj spotkamy, bo sam będę korzystał z tego miejsca – zachęcał Prezydent Żyrardowa, Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

W „Czwórce” nie brakuje również inicjatyw od prywatnych przedsiębiorców. W związku z rozwojem szkoły i powstającą klasą sportową ukierunkowaną na piłkę siatkową, Krzysztof Rdest, Prezes firmy EMKA S.A sfinansował tablicę wyników do sali gimnastycznej.

To właśnie w tej szkole rozpoczynałem swoją przygodę z nauką i właśnie dlatego postanowiłem ofiarować tu elektroniczną tablice wyników. Życzę tej młodzieży samych wygranych meczów – mówił Krzysztof Rdest, Prezes firmy EMKA SA.

Serdecznie dziękuję za wyrozumiałość i wsparcie Panu Prezydentowi Lucjanowi Krzysztofowi Chrzanowskiemu, za pomoc przy tworzeniu oraz realizacji inicjatywy lokalnej “Budowa terenu rekreacyjnego siłowni plenerowej na terenie Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Reja w Żyrardowie”, Miejskiemu Zespołowi Urbanistycznemu, Panu Tomaszowi Adamiakowi -inspektorowi Wydziału Inwestycji UMŻ, Pracownikom Starostwa Powiatowego, Pani Agnieszce Chrzanowskiej z Samorządu Mieszkańców Nr 3, Panu Geodecie Maciejowi Aronowskiemu oraz serdecznie dziękuję za nieustające wsparcie szkoły panu Prezesowi Krzysztofowi Rdestowi, który tym razem ufundował elektroniczną tablicę sportową – podsumowała dyrektor szkoły.

Oczywiście to nie koniec inwestycji w Zespole Szkół nr 4. Już niebawem rozpocznie się tu remont dachu.

Back to top button
Skip to content