GospodarkaRadziejowice

Polski Ład – Gmina Radziejowice z ponad 4 milionowym dofinansowaniem

W pierwszym naborze w ramach rządowego programu Nowy ład, Gmina Radziejowice otrzymała dofinansowanie na łączną kwotę 4 121 990,00 mln zł.

Na liście projektów, które otrzymały dofinansowanie znalazły się dwa z trzech wniosków złożonych przez Gminę Radziejowice:

  • 2 808 756,00 mln złzostanie przeznaczone na Budowę budynku strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuklówce Zarzecznej;
  • 1 313 234,00 mln zł zostanie przeznaczone na Modernizację Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Radziejowice – etap II

Symboliczny czek na ręce władz Gminy Radziejowice przekazał Minister w Ministerstwie Aktywów Państwowych Pan Maciej Małecki. Panu Ministrowi oraz administracji rządowej dziękujemy za przychylność przy pozyskaniu środków zewnętrznych, które pozwolą zrealizować ważne dla mieszkańców i długo oczekiwane inwestycje. Według zapewnień Pana Ministra gminy z powiatu żyrardowskiego mają duże szanse na pozyskanie kolejnych środków w następnych edycjach programu.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.

Back to top button
Skip to content