WydarzeniaŻyrardów

Poloneza czas zacząć

Polonezem rozpoczęli bal ósmoklasiści w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Reja w Żyrardowie. Po intensywnym w egzaminy maju przyszła pora na zabawę. Elegancki i tradycyjny polonez był preludium do hucznego świętowania zakończenia szkoły podstawowej.

3 czerwca patio Szkoły Podstawowej nr 4 rozbrzmiało dźwiękami poloneza Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Poza uczniami, którzy tego dnia wyglądali bardzo odświętnie, dumnymi rodzicami i dyrektor szkoły Beatą Marzędą-Przbysz, wśród gości znaleźli się również dyrektor wydziału edukacjim Urszula Wieczorkiewicz-Tkacz i prezydent Żyrardowa, Lucjan Krzysztof Chrzanowski, który podkreślił, że jest dumnym absolwentem tej szkoły. – To wspaniała szkoła ze wspaniałymi wynikami. Dzisiaj zamykacie pewien rozdział swojej edukacji. Życzę, żebyście trafili do najlepszych szkół średnich. A wszystko, co najlepsze dopiero przed Wami – mówił do młodzieży Lcjan Krzysztof Chrzanowski.

Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na poloneza, który za każdym razem niezmiennie wzrusza i dodaje wydarzeniom patetyzmu. Uczniowie w odświętnych strojach z nienaganną prezencją zaprezentowali skomplikowany układ taneczny, który został nagrodzony owacjami. Do tańca młodzież została przygotowana przez Beatę Bieganowską.

Sam polonez był jednak jedynie zapowiedzią energetycznego wieczoru przygotowanego przez Radę Rodziców. Sam wystrój sal zajął rodzicom aż dwa dni, co przełożyło się na niesamowite wrażenie estetyczne i niezapomniane chwile ich pociech. Warto podkreślić, że w tym roku mury „Czwórki” opuszczą 3 klasy, których wychowawczyniami są: Małgorzata Frejlichowska, Renata Kucharska i Beata Bieganowska.

Back to top button
Skip to content