EdukacjaŻyrardów

Polonez na Placu Jana Pawła II

Tradycyjnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żyrardowie zatańczyli poloneza na Placu Jana Pawła II w Żyrardowie. Skomplikowana choreografia, łzy wzruszenia i stroje wieczorowe podkreślały wyjątkowość tego wydarzenia. 11 czerwca ósmoklasiści z „Dwójki” pożegnali mury szkoły hucznym balem i dostojnym tańcem dla zebranych gości.

To wydarzenie wpisało się już w tradycję nie tylko samej szkoły, ale i całego miasta. Tłumnie zgromadzeni rodzice i mieszkańcy zainteresowani tym wydarzeniem zebrali się na Placu Jana Pawła II, by wspólnie przeżyć oficjalne pożegnanie ze szkołą ósmoklasistów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Żyrardowie. Zgromadzonych powitała dyrektor szkoły, Marzena Marjańska. – 8 lat temu miałam przyjemność pasować Was na uczniów tej szkoły i przez te 8 lat miałam możliwość obserwować Was, jak się zmieniacie – mówiła dyrektor.

Honorowe pierwsze kroki w polonezie i w pierwszych parach zatańczyli: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, Marzena Marjańska, Marcin Gmurczyk, Monika Jeż, Karolina Bonikowska. Było to jedynie wprowadzenie do choreografii pełnej zwrotnych figur, kół, ósemek i czwórek, tuneli. Słowem – widowiskowego pokazu tańca, który z pewnością zostanie w pamięci na długie lata.

W 2022 roku szkołę opuszczają 3 klasy pod wychowawstwem Marcina Gmurczyka, Moniki Jeż i Karoliny Bonikowskiej. W wydarzeniu udział wzięli prezydent Żyrardowa, Lucjan Krzysztof Chrzanowski, przewodniczący Rady Miasta Żyrardowa, Ryszard Mirgos oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Urszula Wieczorkiewicz-Tkacz.

Back to top button
Skip to content