Ważne!Żyrardów

Pogodowe fatum

Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego niedługo cieszyło się nową inwestycją jaką jest pracownia diagnostyki obrazowej. W sobotni poranek pojawiła się informacja, że silny wiatr, burze i deszcz zalały pracownię, a wraz z nią nowoczesny sprzęt rentgenowski. Obecnie szpital czeka na ekspertyzę, która ma wykazać, czy sprzęt jest zdatny do użytku, a w konsekwencji, czy możliwe jest przywrócenie sprawnej działalności Izby Przyjęć.

Zamieszczamy oświadczenie Prezesa Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego, Marcina Pluty.

„Informujemy, że w dniu 21 maja 2022 r. około godziny 6 rano w wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych związanych z silnymi wiatrami oraz ulewnymi opadami deszczu, doszło do uszkodzenia wykonanego przez wykonawcę zabezpieczenia dachu pawilonu A szpitala w Żyrardowie. W efekcie tego doszło do zalania części pomieszczeń szpitalnych m.in. na oddziale pediatrycznym, pracowni diagnostyki obrazowej i części korytarza izby przyjęć i diagnostyki. W wyniku natychmiastowej reakcji pracowników placówki po około 3 godzinach wszystkie pomieszczenia oraz znajdujące się w nich urządzenia zostały zabezpieczone. Przyjęcia do szpitala zostały wstrzymane do odwołania, natomiast pacjenci już hospitalizowani nie są zagrożeni. Nieruchomości szpitala jak i sprzęt medyczny są ubezpieczone, dodatkowo wykonawca remontów posiada odpowiednie ubezpieczenia w ramach prowadzonej działalności. Jednocześnie dziękuję wszystkim osobom za zaangażowanie w akcję usuwania szkód i porządkowania zalanych pomieszczeń.”

Warto podkreślić, że szpital jest ubezpieczony, a winą za zalanie części szpitala obarcza się wykonawcę prac rewitalizacyjnych poprzez termomodernizację, jakie od maja prowadzone są na terenie szpitala i obejmują budynek A i B. To właśnie nieprawidłowe zabezpieczenie wymienianego dachu stało się przyczynkiem do zalania nowej pracowni, oddziału pediatrycznego i korytarzy.

Back to top button
Skip to content