Radziejowice

Podziemne zbiorniki na wodę w Kuklówce Radziejowickiej

Kolejne wsparcie dla Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej. W poprzednim numerze informowaliśmy o dofinansowaniu jakie pozyskała szkoła na nowy sprzęt ułatwiający uczniom i nauczycielom kształcenie tak stacjonarna, jak zdalne, tym razem szkoła otrzymała kolejne wsparcie z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021 (MlWOPiM MAZOWSZE 2021) to autorski program wsparcia samorządu województwa skierowany do gmin. Jego głównym zadaniem jest poprawa jakości powietrza i mikroklimatu Mazowsza oraz zagęszczenie sieci stacji meteorologicznych w regionie. W ramach tegorocznej edycji w powiecie żyrardowskim dofinansowanie otrzyma gmina Radziejowice.

Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości 15 tys. zł przy Szkole Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej zamontowane zostaną podziemne zbiorniki na wodę. W tym roku wsparcie Mazowsza pomoże w realizacji 184 projektów przygotowanych przez 172 mazowieckie gminy.

Łącznie wartość dofinansowania samorządu Mazowsza do wszystkich projektów to blisko 11 mln zł.

Back to top button
Skip to content