Mszczonów

Podwójne Złote Gody

W piątek, 3 czerwca, w sali ślubów Urzędu Miejskiego odbyło się podwójne świętowanie Złotych Godów. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odebrali Wanda i Edward Matysiak a także Anna i Edward Dąbrowscy. Nadane przez Prezydenta RP odznaczenia jubilatom wręczyła zastępca burmistrza Halina Wawruch.

Obydwie pary, świętujące pięćdziesięciolecie ślubu, to mieszkańcy Mszczonowa. Państwo Wanda i Edward Matysiak pobrali się właśnie w tym mieście, z którego pochodzi kobieta. Jej mąż urodził się w okolicach Nowego Miasta nad Pilicą. Od momentu ślubu nieprzerwanie mieszkają w Mszczonowie. Pan Edward z zawodu jest mistrzem krawieckim i właśnie taką działalność małżonkowie wspólnie prowadzą do dziś. Czas wolny od pracy poświęcają na podróże. Oprócz tego pasją pani Wandy jest czytanie książek, a jej małżonek relaksuje się uprawiając ogródek. Państwo Matysiak doczekali się 2 dzieci i 3 wnuków.

Anna i Edward Dąbrowscy związek małżeński zawarli w Ligowie, znajdującym się w powiecie sierpeckim. Do Mszczonowa przywiodła ich zawodowa droga mężczyzny. Pan Edward z zawodu jest elektrykiem. Przyszli małżonkowie poznali się, gdy został on wysłany w delegację do miejscowości, z której wywodzi się pani Anna. Zakochani pobrali się po dwóch latach znajomości. Do Mszczonowa sprowadzili się w 1987 r., ponieważ pan Edward otrzymał tu mieszkanie. Po osiedleniu w Mszczonowie rozpoczął pracę dla stołecznej firmy Eltor, która zajmowała się elektryfikacją, stawiając słupy energetyczne. Pani Anna prowadziła zaś kiosk działający w sąsiedztwie Urzędu Miejskiego. Oboje małżonkowie zakończyli już swoje kariery zawodowe. Na emeryturze oddają się swojej wspólnej pasji, którą jest uprawa działki.

Obydwu parom jubilatów życzenia wielu kolejnych lat razem złożyła zastępca burmistrza Halina Wawruch. Oprócz państwowych medali przekazała również małżonkom upominki w postaci karnetów do kompleksu Termy Mszczonów. Kwiaty z okazji pięknej rocznicy jubilatom wręczyła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Karolina Markowska, organizator uroczystości. Na zakończenie wykonano grupowe fotografie, które będą pamiątką niezwykłego, podwójnego jubileuszu.

Informacja prasowa i foto: Dagmara Bednarek, GCI

Back to top button
Skip to content