Ważne!Żyrardów

Plac Jana Pawła II zamigotał milionem lampek

Samochody przyozdobione świątecznymi światłami były niecodzienną dekoracją Placu Jana Pawła II. 18 grudnia przez Żyrardów przejechały świątecznie przystrojone samochody, które nie tylko były ciekawym performensem, ale przede wszystkim miały zwrócić uwagę mieszkańców na potrzebę niesienia pomocy.

Kolumna 10 samochodów nie może przejechać niezauważona przez Żyrardów, tym bardziej ozdobiona świątecznymi dekoracjami. Właśnie w taki sposób grupa mieszkańców Żyrardowa i okolic postanowiła zwrócić uwagę na zorganizowaną przez siebie zbiórkę pieniędzy dla dom dziecka „Bajkowy Dworek”, który specjalizuje się w opiece nad dziećmi z niepełnosprawnościami. 

– W zeszłym roku po mieście jeździł jeden taki samochód. W tym roku postanowiliśmy ze znajomymi, że rozwiniemy tę akcję o cel charytatywny i dlatego spotykamy się na Placu Jana Pawła II – mówił Mateusz, jeden z organizatorów akcji. 

Obecnie w domu „Bajkowy Dworek” przebywa trzynaścioro dzieci, które codziennie wymagają terapii. Zbiórka odbywa się na stronie zrzutka.pl pod hasłem: „Christmas cars – Bajkowy Dworek” można się do niej włączyć do końca roku.

Back to top button
Skip to content