MszczonówWydarzenia

Piknik w stylu PRL w Mszczonowie

Obywatele i Obywatelki tęskniący za PRL-em spotkali się w niedzielę 22 sierpnia w Mszczonowie. Nie zabrakło tańców, klasycznej oranżady i jedzenia ze stołówki.

Kultowe komedie Stanisława Barei rozkochały nas w okresie PRLu. Dziś trudno o widzów, którzy nie znają chwytliwych tekstów i charakterystycznych żartów dla reżysera. Jedni wspominają te czasy z nutą nostalgii, inni cieszą się z nowego ustroju. Wiele osób wspomina jednak motoryzację z okresu PRL, smak oranżady i innych trunków, a także niezapomniany smak posiłków serwowanych na stołówkach.

Głównym punktem programu była inscenizacja pacyfikacji strajku przez ZOMO. Jednak „Wspomnienia PRL-u” to również możliwość spotkań kultowych mszczonowskich klasyków. Wielbiciele zabytkowych aut od lat spotykają się na mszczonowskim placu, by wymienić się doświadczeniem kolekcjonerskim. Piękno tych pojazdów niezmiennie zachwyca i przyciąga wielbicieli klasyków z całego regionu.

Klimatyczne dekoracje, taneczne hity z dansingów i konkursy z nagrodami umiliły czas piknikowiczom. Mężczyźni godzinami debatowali na temat pracy silników, ilości spalanego paliwa przez pojazdy, czy omawiali technologiczne rozwiązania zastosowane w danym pojeździe. Tematy rozmów były różne, wspominano saturatory, kartki na żywność oraz kolejki – to wszystko doskonale jest znane z minionej epoki.

Starsi mieszkańcy wspominali, natomiast młode pokolenie mogło zobaczyć, jak trudno było żyć w czasach PRL. Rzeczywistość zmieniła się diametralnie, niegdyś puste półki sklepowe dzisiaj uginają się od produktów w kolorowych opakowaniach, słodycze niegdyś niewyobrażalne do zdobycia, dzisiaj są dostępne na wyciągnięcie ręki.

Back to top button
Skip to content