Dla dzieciŻyrardów

Pedagodzy z podwórka

19 lipca w Żyrardowie pedagodzy z podwórka wyszli po raz kolejny do młodzieży z rewitalizacji miasta. Realizatorem programu jest Żyrardowska Federacja Organizacji Społecznych „Działaj.My”, Oratorium św. Jana Bosko w Żyrardowie i SportLife. Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do aktywnego i radosnego spędzenia czasu.

Podczas festynu dzieci z pomocą animatorów, mogły zapomnieć o trudnych przeżyciach i świetnie się bawić. Odbyły się różnego rodzaju gry i zabawy, co spowodowało wiele uśmiechów. Jak mówił Michał Ochnicki, pedagog działający w tej akcji, odbyły się takie zabawy jak guma, mecze piłkarskie, chińczyk, tenis stołowy i wiele innych.

– Od początku powstania stowarzyszenia i naszej działaności chcieliśmy dać możliwość skorzystania z animacji i organizacji czasu wolnego jak największej liczbie osób – mówi Michał Ochnicki, pedagog z podwórka, Stowarzyszenie Sport Life. – Taka forma przebywania na podwórkach daje możliwość dzieciom zapomnieć o problemach życia codziennego a przy okazji dzięki wykwalifikowanym animatorom, aktywnie i w przyjemny sposób spędzić wolny czas. Zajęcia są dostosowane do grup wiekowych i ilości dzieci, które aktualnie przebywają na podwórku. Chętnie korzystamy z zabaw, które pamiętamy z lat naszej młodości takich jak guma, piwko przeciwko czy kapsle, aby dzieci po skoczymy projekcie miały szereg zabaw z których mogą skorzystać bez dodatkowe sprzętu po ukończonym projekcie – dodaje.

Autor Gabriela Kleta / Foto: Michał Ochnicki

Back to top button
Skip to content