Dla dzieciEdukacjaWażne!

Pasowanie na pierwszoklasistę

Rozpoczęły się uroczystości pasowania na ucznia w szkołach powiatu żyrardowskiego. Najmłodsi uczniowie z dumą prezentowali się w przygotowanych na te okazję programach artystycznych, które urozmaicały oficjalne pasowanie na pierwszoklasistę.

Czas uroczystości pasowania na ucznia w szkołach podstawowych jest wyjątkowy nie tylko ze względu na barwne wydarzenia, ale przede wszystkim jako symbol wkraczania do społeczności szkolnej kolejnych pokoleń. To bardzo podniosłe wydarzenie, a przejęcie nim widać było na twarzach bohaterów uroczystości.

5 października uroczystość Pasowania na Ucznia rozpoczęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Żyrardowie. Na wydarzenie zostali zaproszeni goście: Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski, Członek Zarządu Powiatu Żyrardowskiego, Stanisław Nalej, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu w UM w Żyrardowie, Urszula Wieczorkiewicz-Tkacz, Przewodnicząca Komisji Oświaty w Radzie Miasta Żyrardowa, Żaneta Wesołowska i wielu innych.

Dla mnie te wydarzenia zawsze są bardzo wzruszające. Może to za sprawą tych wszystkich piosenek i wierszyków. Pięknie słucha się tych najmłodszych uczniów, którzy śpiewają o Polsce, ale i o nauce, bezpieczeństwie, ale przede wszystkim o przyjaźniach w szkole –mówiła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Żyrardowie, Beata Marzęda-Przybysz.

W ostatnim czasie (7 i 8 października) odbyło się również pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Wiskitkach, które ze względu na pandemię, zostało podzielone na klasy. Uczniowie ze sceny prezentowali program artystyczny o tematyce patriotycznej. Poza rodzicami i nauczycielami w wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki, Rafał Mitura oraz Sekretarz Miasta i Gminy Wiskitki, Magdalena Cętkowska.

W tych najmłodszych klasach widać największą więź ze szkołą. Dopiero później pojawiają się pierwsze bunty, ale też i pierwsze miłości, których jesteśmy świadkami. Te dzieci niesamowicie przeżywały każdy jeden element tej uroczystości, nawet ołówek, którymi pasujemy dzieci na uczniów naszej szkoły. To piękne i niesamowicie wzruszające– mówiła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiskitkach, Renata Budecka.

8 października swoje święto miały pierwszaki w Szkole Podstawowej w Radziejowicach. I tu uczniowie klas pierwszych przygotowali piosenki i wierszyki, którymi wzruszali swoich rodziców i opiekunów. Ta niesamowicie energiczna ferajna z pewnością da wiele radości szkole. – Szkoła dla dzieciaków to tak naprawdę drugi dom. Dlatego tak ważne dla nas jest to, żeby dzieci pasowanie odbyły z odpowiednimi honorami i w sposób uroczysty. Najważniejsze są jednak te uśmiechy, które dziś uczniom towarzyszyły. Mam nadzieję, że tak będzie zawsze – mówiła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radziejowicach, Żaneta Wesołowska.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i ich rodzicom życzymy samych sukcesów na rozpoczynającej się ścieżce edukacji.

Back to top button
Skip to content