Puszcza Mariańska

Paczki od św Mikołaja

To pierwsza edycja akcji świątecznej zorganizowanej przez strażaków z OSP Michałów. Prezes Tomasz Bobrowski postanowił zorganizować akcję prezentową dla rodziny zastępczej z terenu gminy Puszcza Mariańska. Pod opieką rodziny jest dwanaścioro dzieci. 

W okresie świątecznym pojawia się wiele oddolnych inicjatyw wsparcia drobnym lub większym upominkiem różne grupy społeczne. Ochotnicza Straż Pożarna w Michałowie na czele z Prezesem Tomaszem Bobrowskim postanowili obdarować podarunkami rodzinę zastępczą. Za ich przykładem podążyli inni, m.in. Andrzej Koźbiał, członek Zarządu Powiatu Żyrardowskiego. 

– Kiedy dowiedziałem się o tej inicjatywie, razem z Krzysztofem Rdestem, prezesem firmy EMKA S.A. postanowiliśmy włączyć się do akcji i przekazać tym dzieciom karty podarunkowe – mówił Andrzej Koźbiał. – Zawsze bardzo się cieszę i popieram inicjatywy, których założeniem jest niesienie innym pomocy i radości. Zarówno prywatnie jak i zawodowo staram się włączać w takie akcje, podobnie jak Krzysztof Rdest, który równie chętnie przyłącza się do tego typu działań pomocowych. Przy tej okazji chciałbym życzyć wszystkim dzieciom wspaniałych świąt Bożego Narodzenia, aby w tym wyjątkowym czasie Narodzin Syna Bożego towarzyszyła radość i ciepło domowego ogniska – dodał Andrzej Koźbiał. 

W akcję włączyli się również inni radni Gminy Puszcza Mariańska i sami mieszkańcy. Wśród podarków znalazły się gry planszowe, zabawki, produkty spożywcze i kosmetyki. Wszystko po to, by pomóc rodzinie zastępczej w opiece nad dziećmi, a samym dzieciom nieść radość w okresie Świąt Bożego Narodzenia. 22 grudnia prezenty zostały przekazane wybranej rodzinie. I choć to dopiero pierwsza tego typu akcja pomocowa już dziś organizatorzy i darczyńcy zapowiadają, że takie działania będą powielane na terenie Gminy Puszcza Mariańska. 

Back to top button
Skip to content