Artykuły partnerów

Oszczędzaj z najlepszymi

Duże oszczędności z rzetelną firmą  Voltana!

Mówi się, że tylko człowiek oszczędny i szanujący pieniądze może spać spokojnie, bo ma zabezpieczony własny byt oraz rodziny. Świetnym rozwiązaniem umożliwiającym oszczędność przez lata są panele fotowoltaiczne Voltana. Koszt założenia instalacji paneli słonecznych to właściwie jedyny wydatek. Instalacje fotowoltaiczne są bezobsługowe i bezawaryjne. Przez lata generują jedynie realne zyski dla pokoleń. Właścicieli domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych czy przedsiębiorców nie niepokoją już rosnące ceny prądu. Olbrzymie rachunki nie spędzają przysłowiowego snu z oczu.

Zysk i ekologia

Niesamowitym może wydać się fakt, że Słońce w ciągu godziny dostarcza do Ziemi tyle promieniowania, że zaspokoiłoby to zapotrzebowanie energetyczne planety na cały rok. Co ciekawe, aby zaspokoić potrzeby wszystkich mieszkańców Ziemi, wystarczyłoby ustawić panele fotowoltaiczne na 0,3% powierzchni planety. Wykorzystanie darmowej energii jest więc logicznym i naturalnym wręcz krokiem, jeśli chodzi o zabezpieczenie ludzi w energię elektryczną. Fotowoltaika przeżywa intensywny rozwój i należy przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości będzie coraz powszechniej stosowana. Dla przykładu, pod koniec 2006 roku na świecie zainstalowano 1581 MW paneli fotowoltaicznych, a w 2011 zainstalowane zostało aż 27 650 MW baterii słonecznych. Tymczasem moc skumulowana była aż o 42 razy większa. Panele fotowoltaiczne to czyste źródło energii. Energia słoneczna –  co warto jeszcze raz podkreślić – jest odnawialna i zrównoważona. Oznacza to, że nie może jej zabraknąć w przeciwieństwie do paliw kopalnych.

Istotne w szerszej perspektywie, dodatkowe zalety jakie niesie za sobą instalacja paneli fotowoltaicznych związane są z ekologią. Zielona energia, jak nazywamy fotowoltaikę, pozwala na ograniczenie niekorzystnego dla Ziemi przemysłu węglowego. Specjaliści diagnozują zresztą, że pozyskiwanie energii z węgla stanie się coraz droższe ze względu na konieczność wydobywania tego surowca z coraz większych głębokości.

Spójrzmy naukowo. Fotowoltaika zajmuje się konkretnie przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną, czyli inaczej wytwarzaniem prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Panele fotowoltaiczne od Voltana  produkują energię elektryczną przez cały rok. Przepisy prawa regulują współpracę z zakładami energetycznymi, dzięki temu nadwyżki energii wyprodukowanej latem, można zmagazynować i wykorzystać zimą.

W zastosowaniu paneli fotowoltaicznych przodują bogate kraje, które zdają sobie sprawę, że warto inwestować w przyszłość i zapewnić sobie wspomniany bezpieczny sen. Również w Polsce mapa nasłonecznienia kraju pokazuje, że większość obszarów cieszy się nasłonecznieniem w pełni  wystarczającym dla szybkiego rozwoju fotowoltaiki. Popyt wpływa na podaż. Koszty pozyskiwania energii słonecznej stale spadają. Według Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej, od  2008 roku ceny paneli fotowoltaicznych spadły o około 80%.

Oprócz namacalnych zysków finansowych, mamy także atut wizerunkowy. Badania dowodzą, że inwestycja w panele słoneczne to także lokata w odbiór firmy. Przedsiębiorstwa, które są świadome sytuacji klimatycznej naszej planety i starają się ją poprawić – postrzegane są przez konsumentów bardziej pozytywnie. Postawa przyjazna środowisku niejednokrotnie jest jednym z elementów, który pomaga podjąć klientom decyzję o wyborze danej firmy. Również gospodarstwa rolne związane z ekologią są lepiej postrzegane. Instalacja paneli słonecznych, a co za tym idzie ograniczenie zużycie paliw kopalnianych pomaga zatrzymać negatywne zmiany klimatyczne. Hasło ekologów brzmi: Ratuj klimat, póki możesz.

Oszczędność i pomysłowość

System paneli słonecznych może być nie tylko oszczędny, ale i… ładny. Warto tu przytoczyć kilka ciekawostek. Przodownikiem farm fotowoltaicznych o oryginalnych wzorach są Chiny. To właśnie tam, w Datong, trzysta kilometrów od Pekinu, powstała ekologiczna farma w kształcie pandy. Elektrownia słoneczna zbudowana jest z dwóch rodzajów paneli fotowoltaicznych – ciemnych, z monokrystalicznego krzemu oraz jaśniejszych, cienkowarstwowych ogniw. Odzwierciedlają one wygląd prawdziwej pandy, która jest symbolem Chin, a jednocześnie jednym z gatunków zagrożonych wyginięciem. Elektrownia w ciągu 25 lat ma zaoszczędzić około 1 miliona ton węgla i 2,7 miliona ton dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery. Intrygującym rozwiązaniem jest również farma fotowoltaiczna w kształcie głowy Myszki Miki. Taki projekt wdrożono na Florydzie, w Stanach Zjednoczonych. Kształt ten wynika stąd, że zbudowano ją obok popularnego na całym świecie parku rozrywki Disney World. Farma zasila park w tańszą energię.

Dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych od Voltana energy na terenie całej Polski można zmniejszyć rachunki za prąd o ok. 50% – 80%. Wysokość zysków i cena instalacji zależy od mocy systemu, na którą wpływa ilością paneli. Im jest ich więcej, tym większa moc instalacji. Firma oferujemy panele full black oraz błękitne. Projektanci Voltany przygotowują indywidualne projekty, być może więc, w naszym kraju, zrealizowane zostaną także zamówienie intrygujące swoim wyglądem.

Voltana i kompleksowość

Firma Voltana została stworzona przez ludzi z doświadczeniem i pasją. Jej misją jest dostarczenie przyjaznych dla środowiska i całkowicie bezpiecznych rozwiązań energetycznych, przyczyniających się do niezależności od tradycyjnych źródeł prądu oraz zmniejszenia kosztów energii. Tutaj za nic nie płaci się z góry. Konsultanci z Voltany odwiedzają potencjalnych inwestorów celem bezpłatnych konsultacji. Po pierwsze okazuje się, że koszt instalacji jest znacznie mniejszy, niżby się wydawało. Ponadto istnieje cały szereg form zasilenia budżetu zamawiających. Banki wdrażają system opłacalnych kredytów. W Polsce funkcjonuje program Mój Prąd. Jest to dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej dla domu, nie więcej niż 5000 zł. Budżet programu wynosi 1 miliard złotych. Nabór wniosków do programu rządowego trwa do 18 grudnia 2020 roku, ale są nadzieje, że zostanie przedłużony. Program Mój Prąd daje możliwość uzyskania bezzwrotnej dotacji i nie jest ona opodatkowana. Specjaliści z Voltany pomagają klientom wypełniać merytoryczne formularze. Co też istotne informują też, że istnieje możliwość odliczenia instalacji fotowoltaicznej od podatku. I jak to zrobić.

Konsultanci Voltana energy podpowiadają na co zwrócić uwagę dobierając moc systemu. Pierwszym krokiem powinno być określenie, ile prądu w ciągu roku zużywa gospodarstwo domowe. Moc instalacji musi uwzględniać zasady rozliczania energii w postaci opustów. Brana jest też pod uwagę możliwość występowania zacienienia. Skutki można zniwelować poprzez zastosowanie mikroinwerterów, optymalizatorów lub ogniw wykonanych w technologii half cut. Pracownicy Voltana bogaci w doświadczenia, pomagają też rozwiać wątpliwości klientów tak zwane psychologiczne. Niektórzy ludzie pragną bowiem posiadać nowoczesne i tanie w eksploatacji panele słoneczne, ale irracjonalnie obawiają się o hałas, o siebie czy nawet zwierzęta domowe. Otóż, co trzeba podkreślić moduły fotowoltaiczne działają w sposób neutralny dla środowiska naturalnego, człowieka i zwierząt. Instalacja fotowoltaiczna nie ma ruchomych części i pracuje w ciszy.  Jest w pełni bezpieczna. Stanowi – podsumowując – mały koszt, a wielką inwestycję w przyszłość. Mówi się, że na pewno ten nic nie osiągnie, kto nie spróbował. Z pewnością warto zatem skontaktować się z przedstawicieli firmy Voltana i na spokojnie znaleźć optymalne rozwiązanie dla siebie.

 

 

Masz pytania, z chęcią pomożemy
61 415 15 13
info@voltana.pl
www.voltana.pl
www.facebook.com/VoltanaEnergy

Biuro Obsługi Klienta
ul. Fabianowska 188
62-052 Komorniki

Back to top button
Skip to content