Ważne!

Ostrzeżenia pierwszego stopnia – Uwaga na mróz !

Tej nocy z powodu mrozów zmarły kolejne dwie osoby. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty w związku z bardzo niską temperaturą. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o ostrożność.

Do 2 marca prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16 st. C do -13 st. C. Temperatura maksymalna w dzień ma wynosić od -10 st. C do -7 st. C. Powieje wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 25 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia informują, że „przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej”.

Źródło
tvnmeteo.tvn24.pl
Back to top button
Skip to content