HistoriaRadziejowice

Obchody 3 Maja i Dnia Strażaka

Trzeciego maja Gmina Radziejowice uczciła 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody zostały połączone z modlitwą z okazji Dnia Strażaka.

O godz. 12.00 w kościele pw. św. Kazimierza, królewicza w Radziejowicach została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Strażaków.

We wtorkowych uroczystościach udział wzięli: samorządowcy – Wójt Gminy Radziejowice Urszula Ciężka, Przewodnicząca Rady Gminy – Grażyna Górka wraz z radnymi, poczty sztandarowe wraz ze strażakami z OSP Radziejowice, OSP Korytów i OSP Kuklówka, Dyrektorzy szkół podstawowych, Dyrektor GCK POWOZOWNIA, Kierownik Gminnej Biblioteki oraz mieszkańcy Gminy Radziejowice.

Okolicznościową homilię wygłosił Proboszcz ks. Henryk Andrzejewski, a liturgię swoim śpiewem ubogacił chór GAUDEAMUS.

W okolicznościowym przemówieniu Wójt Gminy przypomniała, że Konstytucja jest wyrazem siły i mądrości Polaków, a nie tylko zakurzonym dokumentem z przeszłości. Przez wieki uczy pokolenia Polaków, że w różnorodności może być siła, a patriotyzm i troskę o ojczyznę można wyrażać na wiele różnych sposobów. Pani Wójt podziękowała wszystkim mieszkańcom, którzy wywiesili flagi i celebrują ten okres świąt patriotycznych.

Szczególne podziękowania i życzenia popłynęły do druhów strażaków, ponieważ pełnią oni ważną rolę w życiu społeczności lokalnej.

Z okazji Dnia Strażaka, w imieniu własnym oraz Rady Gminy Radziejowice, składam najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania wszystkim Strażakom jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Radziejowice. Pragnę podziękować za ofiarność i trud, jakie wkładacie w wypełnianie swoich obowiązków, za utrzymywanie nieustannej gotowości bojowej, by w każdej chwili stanąć na posterunku i nieść bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Dzięki temu Ochotnicza Straż Pożarna w Gminie Radziejowice kojarzona jest z powszechnym szacunkiem, społecznym zaufaniem i poczucie, bezpieczeństwa. Niech św. Florian – patron strażaków – otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackich powinności, niech każda akcja kończy się bezpiecznym powrotem, a służba, której się podjęliście, będzie źródłem ogromnej satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku. W myśl zasady: Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.” – mówiła.

Uczestnicy mszy otrzymali okolicznościowe kotyliony, a dzieci patriotyczne kolorowanki.

Tekst, foto: Urząd Gminy w Radziejowice, JK

Back to top button
Skip to content