Puszcza Mariańska

Nowy Zarząd OSP w Bartnikach

Strażacy ochotnicy z Bartnik na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym wybrali nowy zarząd. Prezesem został Krzysztof Sobczyk.

W sobotę (19 czerwca) w Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartnikach miał miejsce dzień otwarty zorganizowany przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Tego samego dnia odbyło się również zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Celem dnia otwartego była możliwość pokazania, jakim sprzętem dysponują druhowie. Osoby uczestniczące miały okazję zapoznać się z pasją strażaków

– Kto z nas w dzieciństwie nie marzył, żeby zostać strażakiem? Chcemy zachęcić młodzież, jak i dorosłych do wstąpienia w nasze struktury. Jesteśmy organizacją, która ratuje ludzi i mienie, dbamy o środowisko. Jesteśmy ludźmi pełnymi pasji, cały czas rozwijamy się, aby nasza praca była bardziej efektywna. Okres lockdownu był trudny dla wszystkich, mieliśmy ograniczone możliwości w prowadzeniu zbiórek i spotkań, ale z zachowaniem bezpieczeństwa chcemy zadbać o aktywność MDP, w tych młodych ludziach jest duży potencjał, który należy wykorzystać – mówi druhna Aleksandra Kostrzewa.

– Chciałbym podziękować za współpracę. Jesteście naszym ramieniem zbrojnym, gotowym do współpracy i do wyjazdowości – mówi bryg. Tomasz Cybul Komendant Powiatowy PSP w Żyrardowie.

OSP Bartniki w roku 2020 uczestniczyła 61 razy w akcjach ratowniczych, w tym: w gaszeniu pożarów 33 razy, w likwidacji miejscowych zagrożeń 28 razy, alarmów fałszywych brak, ćwiczeń bojowych na obiekcie nie było.

Oto pełny skład Zarządu: Prezes – Krzysztof Sobczyk, Vice prezes – Tomasz Błoński, Vice prezes – Daniel Badowski, Naczelnik – Marek Rogoziński, Zastępca naczelnika – Krzysztof Baran, Zastępca naczelnika – Łukasz Koziarski, Skarbnik – Andrzej Gołębiewski, Sekretarz – Aleksandra Krysińska, Gospodarz – Jerzy Markowski, Zastępca gospodarza – Emilia Markowska

Nowy skład komisji rewizyjnej: Przewodniczący Łukasz Popielarz, Sekretarz Jarosław Napiórkowski, Członek Henryk Kopeć.

Back to top button
Skip to content