GospodarkaWiskitki

Nowe Targowisko w Wiskitkach

Od samego początku istnienia Wiskitek słynęły one z tego, że były miastem handlowym. Po długim wyczekiwaniu, miasto te dostało szansę na budowę nowego Targowiska Miejskiego.

W roku 2020 pozyskano blisko 800 tysięcy złotych to ponad 60-procentowe dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa

Mazowieckiego. Cały projekt działał w systemie: „Zaprojektuj i wybuduj”. Środki na to przeznaczyła Unia Europejska.

Gmina Wiskitki w 2019 roku przygotowała wniosek do Programu Obszarów Wiejskich Województwa Mazowieckiego: „Przebudowa istniejącego targowiska na Mój Rynek w miejscowości Wiskitki”. Według całkowitego planu przedsięwzięcia, całkowity koszt miał wynieść niespełna 1,5 miliona złotych, dofinansowanie mogło wynieść do 63,33 procent.

Latem 2020 po ogłoszeniu wyników programu, okazało się jednak, że Gmina Wiskitki na nowe targowisko otrzymała dofinansowanie o wysokości 774 359 złotych. Niedługo później podpisano umowę w tej sprawie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego pomiędzy Adamem Struzikiem i burmistrzem Rafałem Miturą.

Burmistrz Rafał Mitura w ubiegłym roku podkreślał, że ważne dla miasta jest również uporządkowanie terenu w centrum Wiskitek, które dopiero po 150 latach odzyskało prawa miejskie.

,,Mój Rynek” jest już po wszystkich kontrolach, które jak mówi Agnieszka Żeromska z Urzędu Miasta Wiskitek – przebiegły pozytywnie i obiekt jest gotowy do użytku. Czekamy tylko na pozwolenie ze strony organów na wydanie decyzji o użytkowanie. Mieszkańcy miasta Wiskitek nie mogą doczekać się zrobienia zakupów na nowym targowisku w bezpiecznych warunkach.

Back to top button
Skip to content