Ważne!

Nowe pojazdy dla OSP Żyrardów

14 listopada żyrardowska jednostka OSP weszła w posiadanie dwóch nowych pojazdów. Nowy sprzęt pomoże w akcjach gaśniczych na terenach trudno dostępnych.

Pierwszy z przekazanych pojazdów to quad UTV Kawasaki wraz z przyczepą transportową. Jego zakup sfinansowany został ze środków Komendy Głównej PSP (75 000 zł) i Miasta Żyrardowa (34 000 zł).

Drugim pojazdem jest SLRr Ford, sfinansowany ze środków MSWiA w wysokości 200 160 zł, otrzymanych w ramach rządowego programu ,,Szczepimy się z OSP”, za zajęcie przez OSP Żyrardów 1. miejsca na Mazowszu, a 7. miejsca w skali kraju w konkursie organizowanym w ramach tego programu. Wkład własny jednostki OSP, pozyskany od sponsorów, wyniósł prawie 40 000 zł. W uroczystości uczestniczyli Maciej Małecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Prezydent Miasta Żyrardowa, Lucjan Krzysztof Chrzanowski, Zastępca Prezydenta Miasta Żyrardowa, Adam Lemiesz, st. bryg. Jarosław Piotrowski p.o. Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Mariusz Tymoszewicz Komendant Powiatowy PSP w Żyrardowie oraz strażacy OSP Żyrardów.

  • Bardzo dobry początek tygodnia nie tylko dla strażaków z OSP Żyrardów, ale również dla wszystkich mieszkańców. Dziś bowiem w symboliczny sposób przekazaliśmy kluczyki do dwóch nowych pojazdów dla OSP. Ford Transit nowy samochód dla strażaków z Żyrardowa oraz quad, który wjedzie tam, gdzie inne pojazdy nie są w stanie w dojechać. Jest to efekt bardzo dobrej służby strażaków z Żyrardowa. Ford zakupiony został dzięki premii za znakomitą organizację i wielkie zaangażowanie w proces szczepień podczas pandemii. Do kwoty ponad 200 tys. zł, która wpłynęła z kancelarii premiera dołożyło się miasto Żyrardów. Drugim pojazdem jest quad kosztujący ponad 100 tys. zł. Jeśli strażacy z Żyrardowa są lepiej wyposażeni i posiadają lepszy sprzęt, jest to dla mnie krótki komunikat. Jest to inwestycja w bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Żyrardowa, a to dla mnie jako posła ziemi żyrardowskiej jest najważniejszym priorytetem. – mówił Maciej Małecki – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski podkreślił, że zaangażowanie samorządu miasta w doposażanie żyrardowskiej jednostki podyktowane jest troską o bezpieczeństwo strażaków ochotników podczas akcji ratunkowych, co przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców miasta.

  • Serdecznie gratuluję wszystkim druhnom i druhom tego, że sukcesywnie wzbogacają się w nowy sprzęt służący do ratowania zdrowia i życie mieszkańców Żyrardowa. Oby więcej takich uroczystości. Z drugiej strony jednak życzę również, aby ten sprzęt jak najwięcej stał tu w siedzibie OSP i nie musiał być wykorzystywany – mówił Prezydent Miasta Żyrardowa, Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

Prezydent dodał jeszcze, że żaden sprzęt nie zastąpi jednak umiejętności, profesjonalizmu i odwagi, jakimi wykazują się żyrardowscy strażacy ochotnicy.

Back to top button
Skip to content