Ważne!Żyrardów

Nowe Oratorium św. Jana Bosko w Żyrardowie

Oratorium to miejsce, gdzie nieustannie przewijają się dzieci i młodzież – ma swój szczególny klimat. To tu młode pokolenia mieszkańców Żyrardowa i okolicznych miejscowości spotykają się, by wspólnie spędzić czas, rozwijać się w sporcie, kulturze i sztuce. To miejsce, które jednoczy, dlatego bywa tu tłoczno. Stąd pomysł na Nowe Oratorium.

W połowie września na terenie Oratorium Św. Jana Bosko odbyło się Święto Radości. Była to doskonała okazja, by przy akompaniamencie zabawy i radosnych śmiechów ogłosić nowy pomysł księży Salezjan.

Nasza parafia się rozwija. Budują się nowe domy, przybywa mieszkańców, w tym również dzieci. To nas bardzo cieszy, ale jednocześnie wymaga to od nas ciągłego rozwoju. Dlatego też zakupiliśmy ziemię pod nowe dzieło. Chcemy, by to miejsce związane było z wychowaniem, zabawą i kształceniem. Naszym założeniem jest na pewno Nowe Oratorium, ale nasze plany są dalekosiężne– ks. Dr Dariusz Kozłowski.

Chcemy rozwijać to Salezjańskie dzieło i wierzymy, że w perspektywie kilku lat będziemy już słyszeć dziecięcy śmiech z Nowego Oratorium. W ciągu roku chcielibyśmy zakupić kolejne działki i ziemie, żeby w 2022 roku wbić „pierwszą łopatę” – mówi ks. Łukasz Owsianko.

Salezjanie założyli specjalną stronę internetową www.noweoratorium.pl, na której nie tylko dzielą się swoim pomysłem na rozwój Oratorium, ale również informują na bieżąco o swoich działaniach. Obecnie trwa również zbiórka na budowę Nowego Oratorium.

Back to top button
Skip to content